Kamil Matyjaszczyk z Łęcznej najszybszy wśród górników (zdjęcia)

sport Ponad 12 kilometrów musieli pokonać uczestnicy XIII Ogólnopolskiego Biegu Barbórkowego Solidarności. Na starcie zawodów stanęło grubo ponad 200 biegaczek i biegaczy. Silną reprezentację miał gospodarz, LW Bogdanka. 

tubalecznej.pl

Opublikowano: 2 grudnia 2019 17:06 | Aktualizacja: 2 grudnia 2019 17:06

Bieg, który odbył się w minioną niedzielę, miał tradycyjną już trasę, która liczyła 12,4 km. Zaczął się w Bogdance, później biegacze minęli pola wydobywcze Nadrybiu i Stefanowie, by powrócić na metę przy kopalni w Bogdance.

Najszybciej, bo w nieco ponad 40 minut, dystans ten pokonał Sylwester Lepiarz z miejscowości Wronów w województwie świętokrzyskim, dla którego nie był to już pierwszy triumf w biegu w Bogdance. Wśród pań najlepsza była Karolina Waśniewska z miejscowości Cerekiew spod Radomia, która osiągnęła czas niespełna 48 minut.

W rywalizacji pracowników LW Bogdanka SA zwyciężył Kamil Matyjaszczyk z Łęcznej, przebiegając dystans w prawie 48 minut. Drugi wśród pracowników był Grzegorz Pawlak, także z Łęcznej, a trzeci wśród reprezentantów gospodarzy był Paweł Szalast z Dratowa.

Więcej w papierowym wydaniu "Wspólnoty Łęczyńskiej" - od wtorku 3 grudnia w Twoim punkcie sprzedaży!

Dominik Smagała

 

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.