Kolejny sukces naszych taekwondzistów

Kolejny sukces naszych taekwondzistów  - Zdjęcie główne

SportW miniony weekend 17 marca odbyły się 25 międzynarodowe mistrzostwa polski w taekwondo.

Akademie Sztuk Walki Go-Fight  reprezentowało zaledwie 9 zawodników którym udało się zdobyć aż 13 medali w tym 3 złote, 7 srebrnych i 3 brązowe. Największym dorobkiem medalowym może się pochwalić nasza najmłodsza zawodniczka  Lena Głowienka, która zdobyła złoty medal w walkach soft-stick, złoty i srebrny medal w technikach specjalnych oraz srebrny medal w układach tradycyjnych.

Również świetnie zaprezentował się Kacper Szymczuk zdobywając 3 srebrne medale, pierwsze srebro wywalczył w konkurencji walk semi-contact potem dorzucił jeszcze dwa srebrne medale w technikach specjalnych.

Bardzo dobry występ zaliczył Jakub Parczewski zdobywając  złoty medal w układach tradycyjnych i srebrny medal w konkurencji walk przerywanych semi-contact .

W konkurencji soft stick bardzo dobrze zaprezentował się Igor Głowienka zdobywając srebrny medal. Warto wspomnieć że zawodnik ten w drodze do finału zakończył 3 walki przed czasem, Igorowi również udało się zdobyć  brązowy medal w technikach specjalnych. W tej samej konkurencji świetne walki stoczył również Olaf Steć  kończąc 2 pojedynki  przed czasem , niestety w walce o wejście do strefy medalowej przegrał ostrzeżeniem , co niestety wykluczyło go z dalszej rywalizacji.

Dwa Brązowe medale w walkach przerywanych i w technikach specjalnych wywalczył  Kacper Głowienka.

Na 4 miejscu walk przerywanych semi-contact uplasował się Bartosz Sadowski ,który niestety przez uraz doznany we wcześniejszym pojedynku nie był w stanie podjąć walki o 3 miejsce.

W zawodach także udział wzieli Sara Steć i Olek Warszawski którego start był debiutem na Mistrzostwach Polski .

Turniej ten był sprawdzianem przed zbliżającym się pucharem Piaseczna oraz Mistrzostwami Polski w Kickboxingu które odbędą się kolejno 14 i 27 kwietnia.