Łęcznianie wywalczyli 21 medali!

Sport W Sulejówku odbył się European Kickboxing Challenge pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu, w którym udział wzięło ponad 250 zawodników. Zawodnicy Akademii Sztuk Walki Go-Fight zanotowali na swoim koncie aż 21 medali.

Wśród kadetów starszych świetnie zaprezentował się Kacper Szymczuk, który po bardzo widowiskowych walkach zdobył aż trzy złote medale w formułach ciągłych i przerywanych.

Kadeci młodsi również powalczyli o swoje. Martyna Musiej zwyciężyła kategorie walk na softy, a także srebro w walce przerywanej. Malwina Florek stanęła na najwyższym podium w konkurencji walk przerywanych, a w pojedynku na softy udało się jej sięgnąć po brąz. Rozpędu nabrali też: Oliwier Harasim i Adrian Rożenek. W konkurencji soft-contact spotkali się w finale, w którym to Oliwier zwyciężył zdobywając złoto, a Adrian srebro. Dodatkowo Oliwier zdobył brąz w formule point-fighting.

Wśród dzieci: Dawid Nowak oraz Maciej Paczkowski zgarnęli indywidualne trio medalowe, zapisując na koncie złoto, srebro i brąz. Dodatkowo Igor Majkut tocząc walki w dobrym stylu sięgnął srebrny i dwa brązowe medale. Nasi reprezentanci głównie spotykali się w finałach miedzy sobą, zajmując trzykrotnie prawie całe podium. Nasza bardzo aktywna juniorka Karolina Bojarczyk w formule przerywanej wskoczyła na najwyższe podium po złoty medal.

Łącznie cała ekipa wywalczyła dziewięć złotych, pięć srebrnych i siedem brązowych medali. Do startu w zawodach podopiecznych przygotowywał trener Dawid Szewczyk. Naszym sportowcom życzymy kolejnych sportowych sukcesów i zapału do dalszej rywalizacji!

SZCZEGÓŁOWE WYNIKI

Kacper Szymczuk

1 miejsce Pointfighting -47 kg, 1 miejsce Pointfighting -42 kg, 1 miejsce Kick-light -42 kg

Dawid Nowak

1 miejsce Pointfighting -27 kg, 2 miejsce Soft-Contact -135 cm, 3 miejsce Pointfighting -30 kg

Maciej Paczkowski

1 miejsce Soft-Contact -135 cm, 2 miejsce Pointfighting -36 kg, 3 miejsce Pointfighting -33 kg

Martyna Musiej

1 miejsce Soft-Contact -135 cm, 2 miejsce Pointfighting -37 kg

Malwina Florek

1 miejsce Pointfighting -47 kg, 3 miejsce Pointfighting -42 kg, 3 miejsce Soft-Contact  -145 cm

Oliwier Harasim

1 miejsce Soft-Contact -135 cm, 3 miejsce  Pointfighting -32 kg

Igor Majkut

2 miejsce Pointfighting -27 kg, 3 miejsce Pointfighting -30kg, 3 miejsce Soft-Contact -135 cm