Autor: | Zdjęcie: Copacabana/Elita Gym Łęczna

Medalowe żniwa młodych wojowników z Copacabana i Elita Gym Łęczna. Rywalizowali w brazylijskim jiu-jitsu - Zdjęcie główne

Drużynowo ekipa z Łęcznej zajęła pierwsze miejsce w turnieju SHAKA CUP w Białej Podlaskiej. Reprezentanci klubu Copacabana/Elita Gym Łęczna zdobyli łącznie 16 medali | foto Copacabana/Elita Gym Łęczna

Sport Klub Copacabana/Elita Gym Łęczna wystawił liczną reprezentację w zawodach SHAKA CUP w Białej Podlaskiej. Młodzi adepci sztuk walki nie zawiedli.

Młodzież z Copacabana Łęczna stanęła do rywalizacji w brazylijskim jiu jitsu 1 października. Dla młodych sportowców z łęczyńskiego klubu był to pierwszy start po wakacyjnej przerwie.

Zawody zostały rozegrane w formule każdy z każdym - zawodnicy ze swoich kategorii wagowych i wiekowych musieli zmierzyć się z każdym uczestnikiem rywalizacji ze swojej kategorii. W efekcie niektórzy zawodnicy stoczyli nawet sześć walk podczas jednych zawodów. Dzieci startowały bez podziału na kategorie pasów, czyli poziom zaawansowania.

- Nawet jeśli przegrywali, to nie odpadali z rywalizacji, tylko toczyli kolejne pojedynki - zwraca uwagę trener Konrad Płaza. - To był bardzo udany wyjazd, jesteśmy zadowoleni z naszych podopiecznych. Część z nich była po letnim obozie w Zakopanem, na którym trenowali trzy razy dziennie i wychodzili w góry. Inni mieli dłuższą przerwę od treningów. Wszyscy poradzili sobie bardzo dobrze. Poziom był wysoki, startowały mocne ekipy z Warszawy, Radomia, Garwolina.

Drużynowo ekipa z Łęcznej zajęła pierwsze miejsce w turnieju.

Ze złotymi medalami do Łęcznej wrócili: Filip Żaczek (U14 - +68 kg), Natalia Wronisz (U12 – 32 kg), Miłosz Dejko (U12 – 44 kg), Adam Kanaszewski (U12 – 40 kg).

Srebro wywalczyli: Karol Grzegorczyk (U12 – 56 kg), Mateusz Klimkowski (U10 – 32 kg), Liwia Pawelec (U10 – 36 kg), Kaja Kowalczyk (U12 – 52 kg), Nikodem Okoński (U12 – 44 kg).

Na najniższym stopniu podium zawody ukończyli natomiast: Krystian Knap (U15 – 60 kg), Filip Dąbrowski (U10 – 40 kg), Amelia Ciseł (U12 – 40 kg), Adam Mazurkiewicz (U10 – 32 kg), Wiktoria Dybczak (U12 – 32 kg), Szymon Wójcik (U14 – 52 kg), Ryszard Tomasiak (U14 +68 kg).

Czwarte miejsca zajęli Dawid Pieniak (U12 – 52 kg) i Wojciech Wawrzyńczuk (U12 – 40 kg), a do rywalizacji stanęli także: Nikodem Wronisz, Ada Kawalerska, Maksymialin Gryzio, Jan Anisiewicz.

Zawody w Białej Podlaskiej były sprawdzianem przed listopadowymi mistrzostwami Polski w brazylijskim jiu-jitsu w Stargardzie.

- Wygląda na to, że pojedziemy tam liczną ekipą: około 35 dzieci. W ubiegłym roku zajęliśmy drużynowo czwarte miejsce w Polsce, a w rywalizacji uczestniczyło 1200 dzieciaków - zaznacza Konrad Płaza.

TY TEŻ MOŻESZ WESPRZEĆ MŁODYCH ZAWODNIKÓW

Klub zbiera pieniądze na wyjazd młodych adeptów brazylijskiego jiu jitsu na listopadowe mistrzostwa Polski, które zostaną zorganizowane w oddalonym o ponad 700 km Stargardzie. Utalentowaną młodzież można wesprzeć poprzez wpłatę na tę zbiórkę na stronie internetowej zrzutka.pl.