Reklama

MMA. Kolejne sukcesy młodych zawodników Górnika Łęczna

Opublikowano:
Autor:

MMA. Kolejne sukcesy młodych zawodników Górnika Łęczna  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport W tydzień po starcie sekcji MMA w Sochaczewie, Górnicy wybrali się do Lubonia koło Poznania. Na ten daleki wypad wraz z trenerem pojechał: Adrian Żak oraz Cezary Oleksiejczuk, którzy startowali w formułach MMA. Jak im poszło? 

- Chciałem, żeby nasi dwaj juniorzy wystartowali z najwyższą półką zawodników z Polski. Poziom na każdych zawodach jest wysoki, ale Luboń to już elita, elita która jak widać jest do przejścia. Obaj zawodnicy startowali tydzień wcześniej na ALMMA 65 w Sochaczewie, a więc mogli już być zmęczeni robieniem wagi, którą musieli utrzymać przez cały tydzień. Wiedziałem, że dadzą radę i się nie myliłem. Jestem dumny ze wszystkich moich zawodników, moich mistrzów – powiedział trener sekcji MMA Konrad Płaza.

Adrian Żak w swojej kategorii Junior do 70 kg miał 10 zawodników, stoczył cztery walki z czego trzy wygrał. Zmęczenie dało się we znaki w finale, gdzie musiał oddać zwycięstwo rywalowi po 6 minutowej walce.

Czarek Oleksiejczuk starotwał w kategorii kadetów (do 15 lat) do 61 kg i miał w swojej kategorii 2 zawodników, którzy startowali na zasadach każdy z każdym, i tym razem Czarek okazał się niepokonany w swojej kategorii nie dając zawodnikom żadnych szans. Warto wspomnieć, iż 14-letni Czarek wygrał w Sochaczewie kategorię Junior, która konfrontuje zawodników do 18 roku życia.

- Przez dwa tygodnie zawodnicy pokonali ponad 1800 km żeby sprawdzić swoje umiejętności w różnych częściach Polski. Pokazuje to, że sekcja GKS Górnika Łęczna MMA jest jedną z najlepszych w Polsce – mówi Konrad Płaza.

Już w tą sobotę czwórka zawodników wystąpi na IV Gali Sportów Walki w Chełmie w walkach amatorskich.

Kolejnym dużym sprawdzianem umiejętności będą mistrzostwa Polski, które odbędą się w grudniu tego roku. Gratulujemy raz jeszcze i życzymy dalszych sukcesów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE