Olimpia przerwała serię Górnika

Olimpia przerwała serię Górnika - Zdjęcie główne

SportNa trzech zwycięstwach z rzędu swoją passę zakończyli łęcznianie. Piłkarze Górnika w niedzielę ulegli na wyjeździe Olimpii Grudziądz 0:1. W tym spotkaniu zielono-czarni nie oddali ani jednego celnego strzału.

Jedyny gol meczu padł tuż po wznowieniu gry po przerwie. Wynik spotkania otworzył, i jednocześnie ustalił, Mateusz Klichowicz, wykorzystując dośrodkowanie z boku boiska.

Łęcznianie próbowali doprowadzić do wyrównania, ale brakowało im argumentów w ofensywie. Na domiar złego w 76 minucie spotkania boisko po obejrzeniu czerwonej kartki opuścił Łukasz Tymiński.

Olimpia Grudziądz – Górnik Łęczna 1:0 (0:0)

Bramka: Klichowicz 51`.

Olimpia: Małecki – Ciechanowski, Goropevsek, Wełna, Zitko, Woźniak, Michalik, Handzlik (85` Poręba), Adamczyk (72` Wolski), Klichowicz, Salmikivi (88` Popiela).

Górnik: Prusak – Kosznik, Sosnowski, Kasperkiewicz – Sasin, Tymiński, Makowski (84` Szerszeń), Pruchnik (61` Szewczyk), Jarecki (78` Karbowy) – Bonin – Szysz.

Żółte kartki: Wełna, Wolski – Kasperkiewicz, Tymiński.

Czerwona kartka: Tymiński 76` (za dwie żółte).

Sędziował: Paweł Pskit.