Przerwana passa Górnika

Opublikowano:
Autor:

Przerwana passa Górnika - Zdjęcie główne

Sport Zielono-czarni skończyli swoją serię na pięciu ligowych wygranych z rzędu, do czego dołożyli jeszcze zwycięstwo w Pucharze Polski. Łęcznian zatrzymała jednak Bytovia. "Górnicy" przegrali w Bytowie w niedzielę 1:2.

Do starcia z Bytovią Górnik przystępował osłabiony brakiem dwóch ważnych graczy: Marcin Stromecki i Paweł Wojciechowski pauzowali za kartki. Do składu wskoczyli za to Jakub Zagórski i Paweł Sasin, który wyleczył kontuzję.

Początek spotkania należał do gospodarzy. Miejscowi swoje ofensywne zapędy szybko udokumentowali golem - Adrian Kwiatkowski trafił do bramki Patryka Rojka z ostrego kąta w 7 minucie gry. Bytovia podwoiła swoje prowadzenie w 26 minucie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Michał Rutkowski, wykorzystując długą piłkę od Deleu.

Łęcznianie odpowiedzieli po kilku minutach. Po zagraniu piłki ręką przez jednego z zawodników Bytovii sędzia wskazał na wapno. Jedenastkę wykorzystał Krystian Wójcik.