Puszcza Niepołomice - Górnik Łęczna. Zielono-czarni zaczęli sezon od porażki

Autor: | Zdjęcie: Górnik Łęczna

Puszcza Niepołomice - Górnik Łęczna. Zielono-czarni zaczęli sezon od porażki - Zdjęcie główne

foto Górnik Łęczna

Sport "Górnicy" sezon rozpoczęli od przegranej w Niepołomicach. Jedyna bramka tego spotkania padła w 1. minucie.

Zupełnie przebudowany Górnik po spadku z PKO Ekstraklasy zaczął sezon w Fortuna 1. Lidze od wyjazdowej potyczki z Puszczą.

Ten mecz, a jednocześnie cały sezon 2022/2023, zielono-czarni rozpoczęli najgorzej, jak tylko się da. Już w 1. minucie bramkę dla gospodarzy zdobył Michał Koj.

Jak się później okazało, było to jedyne trafienie tego spotkania. Górnik przegrał w delegacji z Puszczą 0:1.

W następnej kolejce łęcznianie zagraja u siebie z Sandecją Nowy Sącz. Ten mecz w niedzielę, 24 lipca, o godz. 15.

Puszcza Niepołomice - Górnik Łęczna 1:0 (1:0)

Bramka: Koj 1'.

Puszcza: Komar - Pięczek, Wojcinowicz, Sołowiej, Koj - Thiakane (63' Bartosz), Hajda, Serafin, Tomalski (82' Czarny), Siemaszko (63' Cichoń; 84' Aftyka) - Klisiewicz.

Górnik: Gostomski - Krykun (79' Grzeszczyk), de Amo, Biernat, Łychowydko, Lobato - Serrano (60' Podliński), Szramowski (79' Kwiatkowski), Drewniak (60' Kryeziu), Gąska - Banaszak.

Żółte kartki: Hajda, Klisiewicz x2, Koj, Serafin - de Amo, Lobato, Łychowydko, Biernat.

Czerwona kartka: Klisiewicz 72' (za dwie żółte).

Sędziował: Łukasz Szczech (Warszawa).