Reklama

Rekordowy turniej za nami [zdjęcia]

Opublikowano:
Autor:

Rekordowy turniej za nami [zdjęcia] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Zwycięstwem drużyny Związku Zawodowego Górników w Polsce LW Bogdanka SA zakończył się trzeci już turniej piłkarski o Puchar Przewodniczącego Rady Nadzorczej Lubelskiego Węgla Bogdanka Witolda Daniłowicza, rozegrany w sobotę na obiektach Górnika Łęczna.

Był to turniej rekordowy – do rywalizacji przystąpiło 10 drużyn, nie tylko reprezentujących związki zawodowe działające w LW Bogdanka, lecz także zaproszonych gości – związkowców, górników i nie tylko. Od sobotniego poranka do popołudnia rozegrano ponad dwadzieścia meczów, w których nie brakowało ciekawych akcji, pięknych goli i bramkarskich parad. Była także zacięta walka i prawdziwe emocje wywołujące spory – lecz i te udawało się rozwiązać w duchu prawdziwej sportowej rywalizacji.

 

Drużyny uczestniczące w turnieju podzielono na dwie grupy, grające systemem każdy z każdym. Dwie najlepsze ekipy każdej z grup awansowały do półfinałów, po których nastąpiły mecze o trzecie i pierwsze miejsca. Gros spotkań odbyło się na boisku treningowym ze sztuczną nawierzchnią – lecz dwa najważniejsze pojedynki toczyły się już na głównej płycie stadionu przy ul. Jana Pawła II – przed nimi zaś odbyła się prezentacja wychowanków Akademii Górnika Łęczna – nie tylko piłkarzy, lecz także motocrossowców, badmintonistów, tenisistów stołowych i adeptów krav-magi.

 

W meczach półfinałowych ekipa Związku Zawodowego Kadra z LW Bogdanka przegrała z łęczyńskimi policjantami – związkowcami 0:1, zaś oldboje Wołynia Łuck ulegli Związkowi Zawodowemu Górników w Polsce 2:5. Trzecie miejsce przypadło Wołyniowi, po wygranej nad ZZ Kadra (m.in. z Piotrem Bronowickim w składzie) 1:0. W meczu finałowym natomiast ZZG pokonał policjantów 5:0. W zwycięskiej drużynie zagrali m.in. byli piłkarze Górnika – Paweł Bugała, Piotr Wójcik i Mirosław Budka.

 

Niższe miejsca w turnieju zajęły zespoły: oldbojów Dynama Brześć, związkowcy z Enei Kozienice, PRS Wschód, reprezentacja Śląskiej Ligi Górniczej, Porozumienie Piłkarskie „Solidarni z Przeróbką”, oraz Media Team.

 

Na zakończenie turnieju nie zabrakło również nagród indywidualnych – otrzymali je: najlepszy zawodnik – Łukasz Wywrocki z ZZG, najlepszy bramkarz – Patryk Majdak z reprezentacji ŚLG, najlepszy strzelec – Rusłan Kondraszuk z Dynama Brześć i autor najładniejszej bramki turnieju – Rafał Kalinowski z drużyny policyjnej. Puchar Fair Play natomiast trafił do związkowców z Kozienic.

 

fot. Górnik Łęczna, Przemek Gąbka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE