Reklama

Trenerzy bramkarzy szkolą się w Łęcznej

Opublikowano:
Autor:

Trenerzy bramkarzy szkolą się w Łęcznej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport - Każdy trener musi w ramach zajęć przygotować analizę wybranego meczu, uwzględniając zarówno dobre zagrania, jak i pomyłki bramkarzy. Następnie podczas mikrocyklu tygodniowego trzeba przeprowadzić specjalny trening, który ma wyeliminować zauważone błędy – powiedział Arkadiusz Onyszko. – Właśnie taki trening zrobiliśmy teraz w Łęcznej, wcześniej podobne zajęcia w katowickim GKS przygotowywał Janusz Jojko.

Od początku tego sezonu PZPN, przy współpracy UEFA stworzył Szkołę Trenerów Bramkarzy Goalkeeper A – dedykowaną szkoleniowcom, którzy zajmują się bramkarzami w klubach T-Mobile Ekstraklasy i klasach niższych. Za kilka lat zatrudnienie trenera właśnie z takimi kwalifikacjami będzie wymogiem licencyjnym.

W pierwszym kursie uczestniczy 16 trenerów, podzielonych na cztery grupy. W czwartek na stadionie w Łęcznej zorganizowano takie właśnie zajęcia, w których obok szkoleniowca bramkarzy Górnika Arkadiusza Onyszki udział wzięli: Janusz Jojko, Jarosław Tkocz, oraz Mirosław Dreszer. Obserwatorem był przedstawiciel Szkoły Trenerów w Białej Podlaskiej Leszek Cicirko.

24 października uczestnicy kursu spotkają się na trzydniowym zjeździe – podczas którego będą m.in. prowadzili pokazowe zajęcia z młodzieżą.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE