Wisła Annopol - Błękit Cyców. Porażka w meczu zespołów z dna tabeli

Autor: | Zdjęcie: Pixabay, zdjęcie ilustracyjne

Wisła Annopol - Błękit Cyców. Porażka w meczu zespołów z dna tabeli - Zdjęcie główne

foto Pixabay, zdjęcie ilustracyjne

Sport Błękit wrócił bez punktów z Annopola. W niedzielę drużyna z Cycowa przegrała z sąsiadem z tabeli 1:3.

To był mecz dwóch zespołów z dołu tabeli KEEZA Lubelskiej Klasy Okręgowej. Obie drużyny mierzyły więc w zdobycie punktów w starciu z rywalem na podobnym poziomie.

Lepiej ten mecz zaczęli gospodarze. Wisła wyszła na prowadzenie w 17. minucie spotkania po błędzie bramkarza Błękitu. Choć goście mieli przewagę w pierwszej części meczu, nie potrafili przekuć tego w zdobycz bramkową.

Na gola Błękitu trzeba było czekać do 70. minuty, kiedy to na listę strzelców wpisał się Bartosz Sidorowski. Gdy wydawało się, że Zawrotniak i spółka przywiozą z Annopola choćby punkt, Wisła dwukrotnie skarciła Błękit, przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Wisła Annopol ostatecznie pokonała Błękit Cyców 3:1.

- Piłkarsko radziliśmy sobie do przerwy bardzo dobrze. Błąd popełnił nasz bramkarz, który trafił piłką w rywala, a ta wpadła do naszej siatki. Przeciwnicy nie zagrozili nam prawie w ogóle, przez cały mecz zrobili półtorej akcji. W końcówce atakowaliśmy, jednak nie ustrzegliśmy się błędów. Zawodnicy są źli na siebie. Zaliczyliśmy dwie głupie straty, rywale strzelali gole dwa razy w sytuacjach sam na sam z bramkarzem. Nam brakowało przede wszystkim dokładności. Do tego nasi młodzieżowcy "nie dojeżdżają", nie mają jeszcze umiejętności na tę ligę. Ale muszą być na boisku... - komentuje Paweł Machnikowski, trener Błękitu Cyców.

Dla gości była to 20. porażka w tym sezonie. Po 28. kolejkach mają na koncie 20 punktów i zamykają tabelę.

W następnej kolejce Błękit podejmie na swoim boisku trzeci w tabeli KS Cisowianka Drzewce. Ten mecz w niedzielę, 12 czerwca, o godz. 18.

Wisła Annopol - Błękit Cyców 3:1 (1:0)
Bramki: 17', 88', 90'+1 - Sidorowski 70'.
Błękit: Bieniek - Bednaruk, C. Zawrotniak, R. Bronowicki, Mroczek, Chapuła (30' Sidorowski), Sowa, Terlecki (55' Serafin), Gajus, Walkowski (85' Tkacz), Zieliński.
Żółte kartki Błękitu: Terlecki.