Reklama

10 mln zł na Starą Łęczną - przyklepane!

Opublikowano:
Autor:

 10 mln zł na Starą Łęczną - przyklepane! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Burmistrz Leszek Włodarski oraz skarbnik miasta, Renata Brońska podpisali z samorządem Województwa Lubelskiego umowę o dofinansowaniu projektu "Rewitalizacja Starego Miasta w Łęcznej - II etap".

Przez najbliższe 4 lata Stare Miasto czekają zmiany, będące kontynuacją rewitalizacji Rynku I i Rynku III. Przyszedł czas na Rynek II wraz z przyległymi ulicami. To przestrzeń o pow. ponad 4 ha ograniczona od zachodu ulicą Rynek III, od południa ulicą Plac Kanałowy, od wschodu ulicą Lubelską, a od północy skarpą nad Świnką.

- W br. przeprowadzone zostaną prace związane z rozbudową sieci wodociągowej i budową kanalizacji sanitarnej, na rok 2020 zaplanowano nad ulicą Lubelską budowę iluminowanej kładki długości 78 m, która posłuży pieszym i rowerzystom, a w jej otoczeniu powstanie skwer - wylicza Grzegorz Kuczyński z UM w Łęcznej. - Równolegle będzie prowadzona odbudowa kamienic przy Rynku II, w których znajdzie się 12 lokali mieszkalnych i Centrum Działań Społecznych, co ma się zakończyć w 2021 roku. Końcowym etapem będzie zakup i montaż wyposażenia Centrum. Lata 2021-2022 to czas głównych prac mających na celu przebudowę Rynku II wraz z przyległym terenem. Powstaną: nowa płyta przystosowana do organizowania imprez okolicznościowych, ciągi piesze, nowe ulice, kanalizacja deszczowa, energooszczędne oświetlenie. Przybędą nowe nasadzenia, elementy małej architektury, kolejne kamery monitoringu, Straż Miejska otrzyma nowe wyposażenie swojego centrum.

Działania związane z przygotowaniem projektu trwały od 2014 roku. Obejmowały m.in. konsultacje społeczne przy szerokim udziale mieszkańców, które relacjonowała "Wspólnota". - Dokumentacja techniczna na przebudowę Rynku II i odtworzenie kamienic została dofinansowana z tzw. Funduszy Norweskich - uzupełnia Grzegorz Kuczyński. - Podczas przebudowy Rynku znikną napowietrzne linie energetyczne, które zostaną skablowane i umieszczone pod ziemią. Koszt pokryje właściciel sieci. Roboty budowlane na Rynku II zaczną się już w tym roku, potrwają do roku 2022. 

Całkowita wartość projektu to prawie 16 mln zł. Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi 10 mln zł, wkład z budżetu państwa to 1,3 mln zł.

 

na zdjęciu: burmistrz Leszek Włodarski i Anna Brzyska, dyrektor Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego

JCH

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE