Reklama

10 tysięcy dla emerytów i rencistów z Bogdanki

Opublikowano:
Autor:

10 tysięcy dla emerytów i rencistów z Bogdanki - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Spółka Lubelski Węgiel Bogdanka podpisała we wtorek porozumienie ze związkowcami dotyczące deputatów węglowych wypłacanych na rzecz emerytów i rencistów spółki. Dostaną zastrzyk gotówki za utratę prawa do bezpłatnego węgla. 

Zawarcie porozumienia związane jest z przyjętą 12 października br. przez Sejm Ustawą o świadczeniu rekompensacyjnym z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla. Dzięki temu porozumieniu również emeryci i renciści z Bogdanki będą mieli prawo do rekompensaty w wysokości 10 tys. zł netto.

W wyniku zawartego porozumienia zmianie ulegnie saldo posiadanych przez spółkę rezerw, co skutkować będzie jednorazowym dodatnim wpływem na wynik operacyjny w IV kwartale 2017 r. w wysokości ok. 110 mln zł. Ostateczna zmiana salda rezerw, o których mowa powyżej zostanie oszacowana przez aktuariusza i przedstawiona w raporcie okresowym spółki za 2017 rok. 

- Dzisiejsze porozumienie ze związkami zawodowymi oznacza, że w Bogdance została rozwiązana kwestia deputatów węgłowych dla obecnych i przyszłych emerytów i rencistów – mówi Krzysztof Szlaga, Prezes Zarządu LW Bogdanka S.A.  

- W najbliższych dniach, po ostatecznym wejściu w życie ustawy, będziemy informować zainteresowanych w jaki sposób można złożyć wniosek o rekompensatę wynikającą z wprowadzonej ustawy. Na poziomie finansów spółki oznacza to możliwość dokonania zmian w saldzie rezerw, skutkujące jednorazowym pozytywnym wpływem na zysk operacyjny w czwartym kwartale tego roku. 

fot. lw.com

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE