Reklama

Artur Soboń pełnomocnikiem rządu ds. górnictwa

Opublikowano:
Autor:

Artur Soboń pełnomocnikiem rządu ds. górnictwa - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W piątek wicepremier Jacek Sasin przedstawił go jako wiceministra, któremu podlegają spółki z sektora górniczego i energetycznego. Proszony o komentarz odpowiedział "Wspólnocie": - Wszystko w swoim czasie.

W ub. piątek w śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach odbyło się kolejne posiedzenie zespołu ds. transformacji górnictwa. Po spotkaniu Artur Soboń dla portalu górniczego netTG.pl wyjaśnił, że na razie wykonuje swoją pracę jako wiceminister aktywów państwowych, a o nowej funkcji będzie mówił gdy dostanie zgodę ze strony Rady Ministrów i zostanie pełnomocnikiem.

Jak czytamy w komunikacie MAP,  zespół ds. transformacji górnictwa do końca września ma wypracować propozycje koniecznych zmian w sektorze wydobywczym węgla kamiennego. Kolejne spotkanie zaplanowano na 10 września w Warszawie

Jak poinformował netTG.pl katowickie rozmowy poświęcone pracom nad programem ratunkowym dla polskiego górnictwa trwały ponad pięć godzin. Uczestniczyli w nich przedstawiciele górniczych związków zawodowych, szefowie spółek energetycznych i górniczych oraz reprezentanci Ministerstwa Aktywów Państwowych i Ministerstwa Klimatu. Przez pewien czas także wicepremier i szef MAP Jacek Sasin. 

(...)

POZOSTAŁO 80 PROC. TEKSTU

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu "Wspólnoty Łęczyńskiej" - LINK

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE