Reklama

Reklama

Arytmetyka mentalna już w Łęcznej !

Opublikowano: 17 lutego 2021 23:05
Autor: Tekst zewnętrzny

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od marca 2021 roku w naszym mieście ruszają zajęcia dla dzieci z arytmetyki mentalnej metodą AMAKids. Jest to jedna z metod wspierających rozwój dziecka.

Reklama

 

Arytmetyka mentalna już w Łęcznej !

 

Od marca 2021 roku w naszym mieście ruszają zajęcia dla dzieci z arytmetyki mentalnej metodą AMAKids. Jest to jedna z metod wspierających rozwój dziecka. W dzisiejszych czasach w których już od urodzenia nasze dzieci spotykają się z najnowszymi technologiami, niezbędny jest zrównoważony rozwój obu półkul mózgowych. Dzięki zajęciom z arytmetyki mentalnej rozwój naszych dzieci przebiega w sposób zrównoważony, co przekłada się na zdolności intelektualne i lepsze wyniki w nauce.

Jest masa źródeł, z których można szczegółowo dowiedzieć się, czym jest arytmetyka mentalna, do czego jest ona potrzebna, jakie cele można dzięki niej osiągnąć. Specjaliści wśród głównych rezultatów wymieniają rozwój możliwości intelektualnych, kreatywności, a w stosunku do dzieci, które ukończyły kurs, przewidują nieograniczony potencjał.

 

Podstawy arytmetyki mentalnej

Arytmetyka mentalna jest unikatową metodą ustnego wykonywania szybkich obliczeń, która przyszła do nas z Chin. W jej podstawie leżą ustne obliczenia na liczydle wyobrażonym. Abakus jest starożytnym liczydłem, które pojawiło się w Starożytnej Mezopotamii i Starożytnej Grecji.

Początkowo dziecko uczy się liczyć na samym liczydle, przesuwając koraliki obiema rękami. A już po kilku lekcjach przenosi obraz liczydła do swojej wyobraźni i wykonuje obliczenia mentalnie. Dzięki tej metodzie obie półkule mózgowe rozwijają się jednocześnie. Dziecko uczy się zarówno myślenia analitycznego, jak i twórczego. W rezultacie dzieci potrafią nie tylko błyskawicznie rozwiązywać trudne zadania arytmetyczne w myślach, ale także rozwija się u nich wyobraźnia, polepsza się pamięć, rozwija się koncentracja uwagi.

 

Kiedy najlepiej rozpocząć naukę

Naukę w ramach kursu arytmetyki mentalnej najlepiej rozpocząć w wieku 5 lat. Po pierwsze dlatego, że w tym wieku u dziecka rozwija się odpowiedzialność i samodzielność. Zaczyna ono rozumieć, w jakim celu musi się czegoś uczyć, może regulować swoje zachowanie.

Po drugie, pracę naszego mózgu determinuje nie liczba neuronów, a liczba połączeń między nimi. Takie połączenia nazywamy synapsami. I czym więcej synaps, tym aktywniej pracuje nasz mózg. Rzecz w tym, że mózg dziecka jest bardziej plastyczny, dlatego, że połączeń neuronowych jest u niego o wiele więcej, niż u dorosłych. Od drugiego miesiąca życia, co godzinę w mózgu malucha tworzy się około 15 000 000 synaps. Ten czas nazywany jest „nadprodukcją synaptyczną”. Okres zwiększenia liczby powiązań neuronowych kończy się około 2 roku życia. Jednakże w wieku 6 lat liczba ta się zmniejsza i obniża się aktywność mózgu. Percepcja nowego, analizowanie materiału i uczenie się czegoś stają się dla mózgu trudniejsze.

Pozytywne strony lekcji arytmetyki mentalnej wynikają ze znakomitych rezultatów kursu:

 

  • dzieci potrafią szybko liczyć w pamięci;
  • potrafią łączyć kilka rodzajów działań (minimum dwa);
  • dzięki stymulacji motoryki małej aktywnie rozwijają się obie półkule mózgowe;
  • poprawiają się wyniki w nauce przedmiotów szkolnych;
  • trenowane są spryt i wyobraźnia, dlatego poprawia się zdolność rozwiązywania niestandardowych zadań.

 

Umiejętność szybkiego liczenia w pamięci to nawyk przydatny na przestrzeni całego życia. Nie potrzeba sięgać do kieszeni po kalkulator, żeby zorientować się w korzystności zakupów w supermarkecie, sprawdzić wydaną resztę, umiejętnie zaplanować rodzinny budżet. Poważniejszym zastosowaniem jest natychmiastowe obliczenie efektywności kredytu. Dla takich możliwości warto przejść kurs arytmetyki mentalnej.

 

 

W jaki sposób prowadzone są lekcje arytmetyki mentalnej ?

Zajęcia w Akademii rozwoju intelektualnego AMAKids odbywają się raz w tygodniu. Dzięki temu dzieci mogą z powodzeniem przyswajać materiał, nie przemęczając się. Treningi mają formę zabawy, dzięki czemu uczniowie nie nudzą się, lecz uczą z zainteresowaniem. Uczniowie dzieleni są na grupy wiekowe: młodsza (5-6 lat), średnia (7-10 lat) i starsza (11-16 lat). Maluchy pracują na 2 lekcjach po 35 minut, a starsze dzieci — na 2 lekcjach po 45 minut. Każda grupa liczy maksymalnie 8 osób. Dzięki małej liczebności grup trener ma możliwość indywidualnego traktowania każdego ucznia.

Dzieci uczą się na podstawie opatentowanych podręczników. Są to unikatowe materiały, które posiada tylko AMAKids. Oprócz zajęć w Akademii, dziecko powinno codziennie odrabiać zadanie domowe na platformie online. W końcu praktyka czyni mistrza. Im więcej dziecko będzie pracować, tym lepsze będą jego wyniki.

 

Gdzie odbywają się zajęcia z arytmetyki mentalnej? Jak mogę zapisać swoje dziecko?

Jedynym, autoryzowanym przedstawicielem AMAKids Polska na Lubelszczyźnie jest Centrum Edukacji i Rozwoju CONCEPTUS.Zajęcia do tej pory odbywały się tylko w Lublinie, ale już od marca ruszamy także w Łęcznej. Zapisy już trwają, decyduje kolejność zgłoszeń. Serdecznie zapraszamy. Zgłoszenia można dokonać poprzez stronę internetową www.amakids.pl, telefonicznie pod nr telefonu 577 857 707 lub mailem na adres [email protected]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE