Reklama

ASF zwalczamy w chlewniach, a dziki sobie chodzą

Opublikowano:
Autor:

ASF zwalczamy w chlewniach, a dziki sobie chodzą - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W powiecie łęczyńskim czerwona strefa została poszerzona o część gminy Puchaczów i Ludwin oraz kolejne wsie w gminie Cyców. Powiatowy lekarz weterynarii wydał decyzję o odstrzale 59 dzików. 

Czerwona strefa się rozszerza

Zgodnie z decyzją Komisji Europejskiej z 4 czerwca, do tej strefy dołączył fragment gminy Ludwin: miejscowości na wschód od drogi wojewódzkiej nr 820. W czerwonej strefie znaleźli się zatem hodowcy z Uciekajki, Kobyłek, Kaniwoli, Dratowa, Piaseczna, Rozpłucia, Jagodna i Czarnego Lasu.

4 czerwca Komisja Europejska włączyła do czerwonej strefy także wsie gminy Puchaczów położone na południe od linii wyznaczonej przez drogę krajową nr 82 do miejscowości Stara Wieś, a następnie na zachód od linii wyznaczonej przez drogę łączącą miejscowości Stara Wieś, Puchaczów i Dratów. 

 W czerwonej strefie są więc takie miejscowości jak: Nadrybie, Bogdanka, Albertów, Wesołówka, Brzeziny, Stara Wieś i Puchaczów. 

Decyzją z tego samego dnia do czerwonej strefy dołączyły także kolejne wsie w gminie Cyców: Głębokie, Podgłębokie, Stefanów, Józefin. 

Przypomnijmy, że już od 18 maja w czerwonej strefie są gospodarstwa gminy Cyców na północ od drogi wojewódzkiej nr 841 i od drogi Wólka Cycowska-Janowica. 

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty Łęczyńskiej (dostępnym w punktach sprzedaży).

Kamil Kulig

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE