Reklama

Będzie okazja na bezpłatne badanie mamograficzne

Opublikowano:
Autor:

Będzie okazja na bezpłatne badanie mamograficzne  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Regularna mammografia umożliwia wykrycie w piersi zmiany wielkości ziarna pieprzu - przypominają lekarze. Do naszego powiatu przyjedzie mammobus, w którym można będzie bezpłatnie się przebadać. Darmowe badanie przysługuje raz na dwa lata kobietom pomiędzy 50 a 69 rokiem życia. 

Programem objęte są kobiety w wieku 50-69 lat, ponieważ jest to grupa szczególnie narażona na zachorowanie na raka piersi. Na badanie nie trzeba mieć skierowania lekarskiego. Badanie jest bezpłatne, refundowane kobietom co dwa lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Niektóre kobiety nie zdają sobie sprawy z tego, jak istotna jest regularna kontrola i profilaktyka, która umożliwiając wczesne wykrycie zmian nowotworowych, pozwala na ich niemal 100% wyleczenie. 

Gdzie odbędą się badania?

Ludwin – 25 listopada przy Hali Sportowej w Ludwinie

Puchaczów – 26 listopada przy Gminnym Ośrodku Kultury, ul. Rynek 3

Łęczna – 26 listopada przy Centrum Handlowym WAMEX, al. Jana Pawła II 99

Spiczyn – 27 listopada przy Urzędzie Gminy, Spiczyn 10 

Jak się zarejestrować?

Aby nie musiały panie czekać w kolejce przy mammobusie, rekomendujemy wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 2 444. Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu w godz. 8-20. Informacje o badaniach dostępne również na stronie internetowej www.mammo.pl

 

UWAGA: Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi skierowany jest do kobiet zdrowych, które nie chorowały wcześniej na raka piersi. Poprzez objęcie swoim zasięgiem jak największej liczby kobiet w populacji 50 – 69 lat, czyli najbardziej narażonej na zachorowanie na raka piersi, ma na celu zwiększenie odsetka nowotworów piersi wykrywanych w najwcześniejszym stadium zaawansowania klinicznego. Otrzymywany wynik badania skryningowego (przesiewowego) to ocenione przez dwóch lekarzy specjalistów zdjęcia rentgenowskie piersi, z krótką adnotacją – czy wynik jest zmianowy bądź bezzmianowy. Nie jest on w formie pełnego opisu diagnostycznego tak, jak przy tradycyjnym badaniu. W razie konieczności dalszej diagnostyki, list zawiera wytyczne względem sposobu postępowania. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE