Bilety do Lublina dalej drogie. Przewodniczący Rady Miejskiej: "Może dopłacajmy do kilometra"

wiadomosci Przewoźnicy mówią, że jeżdżą do Lublina na granicy opłacalności.

Kamil Kulig

Opublikowano: 14 października 2020 10:28 | Aktualizacja: 14 października 2020 10:28

Przypomnijmy, że od 28 marca do końca kwietnia br. dwie firmy obsługujące trasę Lublin-Łęczna zawiesiły swoje kursy. Powodem był znaczny spadek obrotu, a nawet straty, które wynikał z obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Niekorzystne dla przewoźników było także m.in. zamknięcie szkół i uczelni.

Gdy gospodarka zaczęła się odmrażać, firmy Piątek-Bus i Łęcz-Trans Blacha znów zaczęły wozić pasażerów do stolicy województwa. Jednak kursów jest dużo mniej niż przed pandemią, a ceny biletów wzrosły z czterech do siedmiu zł. Jak mówią przewoźnicy, dzisiaj pomimo powrotu dojazdów uczniów do szkół i studentów na uczelnię, kursowanie na trasie Łęczna – Lublin jest na granicy opłacalności.

(...)

POZOSTAŁO 74 PROC. TEKSTU

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu "Wspólnoty Łęczyńskiej" - LINK

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 9 dni temu | ocena +1 / -0

    sly

    skończyłem jazdę z tym przewoźnikiem, kupiłem autko na gaz i taniej mnie wychodzi, jak można podwyższyć tyle bilety, ludzie przesiadajcie do aut i szybko wrócą ceny sprzed podwyżki

  • 11 dni temu | ocena +1 / -0

    KO LO

    TO SKASUJ FIRME JAK SIE NIE OPLACA ALE NIE WYKORZYSTOJ LUDZI