Reklama

Bogdanka bije kolejny rekord

Opublikowano:
Autor:

Bogdanka bije kolejny rekord - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 2,24 mln ton węgla wydobyli górnicy w pierwszym kwartale bieżącego roku, czyli o 10,2 proc. więcej niż w tym samym okresie rok temu. 

Jak podkreśla prezes spółki Lubelski Węgiel „Bogdanka” taki poziom wydobycia jest zgodny z założeniami kopalni. Udało się go osiągnąć pomimo napotkanych przeszkód. - Trudniejsze warunki geologiczne, z którymi spotkaliśmy się w czwartym kwartale 2013 roku w ścianie zamykającej pokład 382 są już za nami, jednak parametry złoża w ścianie w polu Stefanów uruchomionej w listopadzie 2013 roku nadal pozostają niższe niż nasze pierwotne założenia – mówi Zbigniew Stopa, prezes LW Bogdanka.

Władze kopalni zakładają, że w całym 2014 r. uda się wydobyć 9,3-10 mln ton. Wydobycie będzie coraz wyższe między innymi dzięki planowanym inwestycjom. - Obecnie skupiamy się na uruchomieniu zgodnie z planem Zakładu Przeróbki Mechanicznej Węgla. Przygotowujemy się także do instalacji trzeciego kompleksu strugowego, którego dostarczenie planowane jest na czerwiec, a rozruch na trzeci kwartał tego roku – dodaje Zbigniew Stopa.

Bogdanka realizuje strategię, której celem jest między innymi przedłużenie żywotności kopalni do około 2050 roku.

fot. www.lw.com.pl 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE