Reklama

Bogdanka przeznacza pół miliona na walkę z koronawirusem

Opublikowano:
Autor:

Bogdanka przeznacza pół miliona na walkę z koronawirusem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kopalnia przekaże szpitalom w Lubelskiem sprzęt potrzebny do ratowania życia chorym na Covid-19, wspomoże też służby sanitarne.

Już wcześniej 2,1 mln zł na wsparcie szpitali walczących z koronawirusem przekazała Grupa Enea, do której należy Bogdanka. Działania pomocowe kopalni i Enei koordynuje Ministerstwo Aktywów Państwowych.

- W obliczu trudnej sytuacji, w jakiej znaleźli się wszyscy Polacy podjęliśmy decyzję o udzieleniu materialnego wsparcia naszej lokalnej społeczności. Włączamy się lokalnie do ogólnopolskiej akcji pomocowej, jaką realizuje Grupa Enea, której częścią jest nasza kopalnia - powiedział prezes LW Bogdanka, Artur Wasil.

- Ściśle współpracujemy z wojewodą lubelskim, który ma najaktualniejszą wiedzę o potrzebach, jakie pojawiły się w ostatnim czasie w ośrodkach przyjmujących pacjentów zakaźnych oraz w oddziałach sanepidu. Dzięki współpracy z władzami regionu i zaangażowaniu naszej fundacji korporacyjnej, "Solidarni Górnicy" pomoc trafi szybko we właściwe miejsca – dodał.

Kopalnia w czasach zarazy

Zatrudniająca łącznie ok. 5,5 tys. osób Bogdanka wprowadziła liczne rozwiązania mające na celu zabezpieczenie pracowników i ich rodzin przed zakażeniem koronawirusem oraz zapewnienie ciągłości działania ważnego dla całej gospodarki zakładu.

W ostatnim czasie zmieniono system pracy na dole, m. in. ograniczając liczbę górników zjeżdżających wspólnie w szybie, wprowadzono restrykcyjne nakazy dotyczące sprzętu ochronnego (maski, rękawice), zbudowano kilkadziesiąt dodatkowych, podziemnych punktów mycia rąk oraz wprowadzono dodatkową dezynfekcję wielu urządzeń i sprzętów. Wprowadzona została obowiązkowa kontrola temperatury ciała osób wchodzących i wjeżdżających na teren zakładu, a także w autobusach dowożących do pracy. Kopalnia nie przyjmuje interesantów z zewnątrz, a część jej pracowników administracyjnych pracuje zdalnie. W zakładzie działa specjalny sztab i zespoły robocze, zarządzające sytuacją na bieżąco.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE