Reklama

Bój o ulice na sesji budżetowej

Opublikowano:
Autor:

Bój o ulice na sesji budżetowej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do budżetu zgłoszono 100 wniosków na kwotę 127 mln zł . Były propozycje jednostek budżetowych, radnych i mieszkańców gminy – poinformowała Renata Brońska, skarbnik miasta. Uchwała budżetowa na rok 2018 rok przewiduje dochody gminy w wysokości 79 mln 330 tys. zł, a wydatki w wysokości 84 mln 230 tys. 

Ponieważ Łęczna raczej nie dostanie dofinansowania na przebudowę ul. Pasternik z tzw. schetynówek, opozycja złożyła trzy swoje drogowe wnioski. Nastąpiła ożywiona dyskusja.

Wcześniej radni pytali o wywóz śmieci. Burmistrz poinformował o podpisaniu nowej umowy na odbiór odpadów z Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej na dotychczasowych warunkach i o ulotkach, które trafiły do mieszkańców na temat nowych zasad segregowania śmieci. 

Informując o rozstrzygnięciach konkursu na dofinansowanie z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na 2018 rok wyjaśnił, że zmieniono ostatnio kryteria wyboru projektów:

- To zmiany  bardzo niekorzystne dla gmin takich jak Łęczna. Gmina składała wniosek na przebudowę ulic Pasternik i Przemysłowa. Zmiana kryteriów spowodowała, że planowana inwestycja znalazła się w konkursie na odległym, 73. miejscu. Gmina złożyła odwołanie, jeżeli nie dostaniemy dofinansowania, będziemy budować etapami, w okrojonym zakresie, ze środków własnych.

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE