Reklama

Brudny i niesprawny autokar przyjechał po dzieci

Opublikowano:
Autor:

Brudny i niesprawny autokar przyjechał po dzieci - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zużyte opony, wycieki płynów i wysypujące się puszki z kosza – tak wyglądał autokar, który miał zabrać dzieci z Łęcznej na wycieczkę.

Łęczyńska drogówka przeprowadziła kontrolę autokaru, który miał zawieźć w góry dzieci będące podopiecznymi Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łęcznej.

- Zużyte ogumienie, wycieki płynów eksploatacyjnych, braki w oświetleniu i odpryski w szybie czołowej – to tylko niektóre z usterek, które ujawnili mundurowi podczas sprawdzania stanu technicznego pojazdu. Dodatkowo autokar podjechał po dzieci nieposprzątany – ze śmietników wysypywały się odpadki i puszki po piwie, zaś luki bagażowe były brudne – informuje kom. Michał Grzesiuk, rzecznik komendy w Łęcznej.

Kierowca autokaru został ukarany mandatem. Policjanci zatrzymali mu dowód rejestracyjny pojazdu i nie dopuścili pojazdu do ruchu.

Niesprawny autokar, aby zabrać dzieci na wycieczkę przejechał kilkaset kilometrów. Z ustaleń policjantów wynikało, że przygotowała go firma z Nowego Targu.

- Aby nie psuć dzieciom wypoczynku, inny przewoźnik podstawił drugi autokar, który po dokładnym sprawdzeniu nie budził zastrzeżeń. Wycieczka z opóźnieniem, lecz w sprawnym i bezpiecznym pojeździe wyruszyła w drogę – kończy kom. Grzesiuk.

Policja zachęca organizatorów wycieczek i wyjazdów, a także rodziców, aby przed wyjazdem dzieci zgłaszali konieczność skontrolowania autobusu. Funkcjonariusze oprócz stanu technicznego i wyposażenia pojazdów sprawdzają stan trzeźwości kierowców oraz wymagane uprawnienia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE