Reklama

Budowa krematorium ruszy w tym roku?

Opublikowano:
Autor:

Budowa krematorium ruszy w tym roku? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pozwolenie na budowę uprawomocniło się. Rozmawiamy z wykonawcami i instytucjami finansowymi, aby jeszcze w tym roku rozpocząć budowę - zapowiada córka inwestorów. O zakaz budowy spopielarni zwłok w Jaszczowie walczy jeszcze troje mieszkańców wsi.

Zakład pogrzebowy rodziny Beczkalskich w Jaszczowie architektonicznie wygląda jak zwykły dom. To za tym budynkiem ma stanąć spopielarnia zwłok, którą rodzinna firma planuje budować od 2016 roku. Jak zapowiadają inwestorzy, spopielarnia również ma wyglądać niepozornie – jak drugi na tej działce dom ze schowanym w dachu kominem.

Przypomnijmy, że inwestycja od początku budzi kontrowersje. Kiedy mieszkańcy dowiedzieli się o planach rodzinnej firmy z Trawnik, szybko zawiązali komitet protestacyjny "Stop spopielarni zwłok w Jaszczowie".

Mieszkańcy nie są stroną postępowania

Pod naciskiem protestujących starosta łęczyński Roman Cholewa i wojewoda Przemysław Czarnek odmówili pozwolenia na budowę kontrowersyjnej inwestycji. Wtedy rodzina Beczkalskich rozpoczęła batalię w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Lublinie, który pod koniec 2017 roku uchylił decyzje starosty i wojewody.

Wojewoda odwołał się do Naczelnego Sądu Administracyjnego, ale ten podtrzymał wyrok WSA. W efekcie starosta Cholewa 29 sierpnia ub. roku wydał pozwolenie na budowę spopielarni. Niedługo po tym rozwiązał się komitet protestacyjny.

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty Łęczyńskiej (dostępnym w punktach sprzedaży).

Kamil Kulig

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE