Reklama

Chcą sprzedać Resort Piaseczno

Opublikowano:
Autor:

Chcą sprzedać Resort Piaseczno - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Ludwin: Rzeczoznawca wycenił ośrodek wypoczynkowy położony na działce gminnej nad jeziorem Piaseczno. Biegły uznał, że nakłady poniesione przez Solo Investment są dużo mniejsze, niż wyceniała to firma. Właśnie ta spółka ma prawo do zakupu ośrodka w trybie bezprzetargowym. 

Batalie spółki z gminą

Przypomnijmy: prywatna spółka Antar, która później zmieniła nazwę na Solo Investment, w 2007 roku zawarła z gminą Ludwin umowę, w której zobowiązała się do wybudowania ośrodka wypoczynkowego nad jeziorem Piaseczno na działce należącej do gminy. Umowę z inwestorem podpisywał ówczesny wójt Zygmunt Ogórek. Spółka wybudowała wtedy obiekty wchodzące w skład Resortu Piaseczno, czyli m.in. pensjonat z restauracją, pole namiotowe, bary, węzły sanitarne.

"W zamian Gmina Ludwin zobowiązała się do sprzedaży tej nieruchomości z chwilą zakończenia inwestycji" – czytamy w oświadczeniu spółki, które opublikowała 28 listopada ub. r. w serwisie społecznościowym Facebook. Informowała wtedy o zamiarze likwidacji spółki, a winą za całą sytuację obarczała gminę Ludwin. Spółka sama wówczas określiła cenę działki, wskazała notariusza i termin zawarcia umowy. 

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty Łęczyńskiej (dostępnym w punktach sprzedaży).

Kamil Kulig

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE