Co premier Morawiecki robił w Łęcznej?

wiadomosci Dzisiaj o godz. 9 premier odwiedził Łęczną, przywiózł ze sobą ponad 10 mln zł rządowego dofinansowania dla powiatu łęczyńskiego. Obecni na spotkaniu wójtowie oraz burmistrz Łęcznej odebrali z rąk premiera czeki na inwestycje.

Marzena Olędzka

Opublikowano: 30 czerwca 2020 18:52 | Aktualizacja: 30 czerwca 2020 21:02

Na placu pod Starostwem Powiatowym, gdzie odbyło się spotkanie, premier Morawiecki tłumaczył przybyłym mieszkańcom, że zamierzeniem rządu i Prezydenta jest wychodzenie z kłopotów ekonomicznych wywołanych przez pandemię, a drogą do tego celu mają być podejmowane inwestycje lokalne. – Dlatego przywożę do Łęcznej solidne środki - ponad 10 mln zł, dla samej Łęcznej ponad 1,5 miliona złotych, po to, by realizować różne projekty. Stwierdził, że chodzi o inwestycje, które będą tworzyć i umacniać miejsca pracy, i pozwolą szybciej wychodzić z kryzysu.

- Trzeba dobrze wybierać między tym, co jest nazywane planem Dudy, pomiędzy planem inwestycyjnym, a planem rewolucji obyczajowych, planem chaosu, brakiem współpracy – nawoływał Premier. – Wiemy doskonale, że dzisiaj każdy z naszych oponentów może obiecać wszystko, ale kiedy byli u władzy warto przypomnieć sobie poprzedni kryzys. Co zrobili? Podnosili VAT, pamiętacie? - pytał.

- Podnosili podatki, zabrali OFE, podnieśli wiek emerytalny, a my staramy się podnosić stop życiową ludzi i być przy ludziach. Dlatego tak ważna dzisiaj jest mobilizacja i zrozumienie, że tutaj chodzi o model rozwoju Polski – tłumaczył.

- Cała Polska wybiera jednego kandydata, wybieracie kandydata, który oznacza współpracę, rozwój, plan, inwestycje, przedsiębiorczość, miejsca pracy, wyższe płace – nawoływał. – Jak chcemy normalnie się rozwijać to receptą na to jest zwycięstwo pana prezydenta Andrzeja Dudy – zapewniał.

Po przemówieniu premier Morawiecki wręczył wójtom, burmistrzowi i staroście łęczyńskiemu czeki, obiecał także kolejne fundusze. Wysokość przyznanych środków – jak wyjaśniał - uzależniona została od liczby mieszkańców, zasobności gmin i tzw. frontu robót inwestycyjnych. - Jeśli nie uda się wydać tych środków w tym roku, zostaną przesunięte na kolejny - obiecywał.


Wysokość środków inwestycyjnych:

Gmina Milejów – 2 281 195 zł

Gmina Cyców – 1 293 998 zł

Gmina Łęczna – 1 528 893 zł

Gmina Puchaczów – 1 167 067 zł

Gmina Ludwin - 762 706 zł

Gmina Spiczyn – 589 534 zł

Powiat Łęczyński Starostwo Powiatowe w Łęcznej – 2 716 293 zł

 

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.