Reklama

Reklama

Czy Stara Wieś się podzieli?

Opublikowano:
Autor:

Czy Stara Wieś się podzieli? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Sołtys swoje, mieszkańcy Plebani swoje - tak wyglądało zebranie w sprawie wniosku o podział sołectwa Stara Wieś-Kolonia.

Reklama

16 września do sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Łęcznej przyszła reprezentacja Urzędu Miasta w osobach sekretarza, radcy prawnej, radnych i przewodniczącego Rady Miejskiej oraz zaledwie kilkunastu mieszkańców. Zaledwie, bo podpisów na wniosku o wyodrębnienie rejonu Plebania z sołectwa Stara Wieś-Kolonia - złożonym przez mieszkańców w lipcu br. - było blisko 70.

Przypomnijmy. Część Starej Wsi-Kolonii, zwana Plebanią, od lat walczy o niecały kilometr drogi. Nie mogąc się jej doczekać, wytyka rażące zaniedbania w Plebanii, w porównaniu z "na bogato" wykonanymi inwestycjami w części zwanej Lipkami, gdzie mieszka sołtys.

Przedstawiciele władz gminy apelowali o niezaostrzanie sporu i porozumienie. Zwracali uwagę, że secesja nie zwiększy środków w budżecie. Oznacza za to przeprowadzenie bardzo skomplikowanych i długotrwałych procedur prowadzących do podzielenia sołectwa.

Zebranie prowadził Leszek Wiącek, sołtys Starej Wsi-Kolonia ósmą kadencję. Ustosunkowując się do zarzutów pod swoim adresem, które, jak mówił - zna tylko z gazety (fragmenty wniosku opublikowaliśmy w lipcu).  Powtarzał, że nie pozwoli na pomówienia pod swoim adresem: - Decyzje podejmują radni, a ja współpracuję z Radą Sołecką. Zniecierpliwieni mieszkańcy wstawali i wychodzili w trakcie zebrania. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE