Reklama

Dbasz o włosy? Zwracaj uwagę na stosowane kosmetyki

Opublikowano:
Autor:

Dbasz o włosy? Zwracaj uwagę na stosowane kosmetyki - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Piękne włosy to niewątpliwy atut wyglądu każdej osoby, która może się nimi pochwalić, niestety utrzymanie ich w takim stanie nierzadko wymaga pewnego zachodu i wysiłku. Na rynku znajdziemy ogromną ilość rozmaitych wyrobów mających nam w tym pomóc i rzeczywiście po niektóre z nich zdecydowanie warto sięgnąć, wiele jednak może przynieść nam więcej utrapienia niż pożytku. Przyjrzyjmy się temu zagadnieniu nieco bliżej.

Dobry stan włosów to zawsze rezultat odpowiedniej dbałości

Współcześnie, zwłaszcza wraz ze wzrostem zanieczyszczenia otaczającego nas środowiska, liczyć się musimy z wieloma czynnikami wpływającymi na stan naszych włosów negatywnie. Należą do nich znajdujące się w powietrzu pyły, spaliny i chemia. Nieobojętna jest także woda, zwłaszcza ta na wszelkiego typu basenach, pełna chloru. Do tego dochodzi wpływ sposobu naszego z nimi postępowania. Narażamy je np. na wysokie temperatury suszarek, lokówek czy prostownic. Zadbać o nie możemy poprzez odpowiednią dietę (aminokwasy i kwasy tłuszczowe pozwalają obniżyć łamliwość i zmniejszyć problemy z wypadaniem), tak czy inaczej jednak bez częstego mycia i innych zabiegów się nie obejdzie. Od tego, co będziemy przy tym stosować, zależy wiele.

Konsumenci oczekują dziś szybkiego i zauważalnego efektu, toteż producenci wyrobów kosmetycznych starają się tego rodzaju życzeniom sprostać. Jednym z tego efektów jest obecność silikonu w wielu wyrobach. Do pewnego stopnia pełnią one funkcję ochronną, wygładzają włosy i nadają im sprężystość, a także atrakcyjny wygląd. Oblepiając je blokują jednak dostęp substancji odżywczych, a ich zmywanie bywa trudne, jako że są odporne na wodę. Konieczne bywają więc agresywniejsze środki.

Dobieraj odpowiednie kosmetyki i ciesz się naturalnym pięknem

Szampon to podstawowy środek, po jaki sięgamy w pielęgnacji włosów. Podobnie jak wiele innych produktów myjących, tak i tutaj powszechnie stosowany jest w ich składzie SLS  (Sodium Lauryl Sulfate). Jest to związane przede wszystkim z faktem, że substancja ta znakomicie radzi sobie z rozpuszczaniem tłustych zabrudzeń, a w dodatku zmniejsza napięcie powierzchniowe wody, więc powoduje obfite pienienie. Niestety, uszkadza ona płaszcz hydropilidowy skóry, co nierzadko kończy się tym, że broniąc się wzmaga ona produkcję łoju, co z kolei prowadzi do przetłuszczania włosków... które następnie musimy dokładnie umyć, więc koło się zamyka. Kolejnym problemem jest działanie drażniące. W niejednym szamponie i odżywce znajdziemy ponadto sprzyjające alergiom parabeny, stosowane jako konserwant.
M.in. dlatego właśnie warto stosować kosmetyki do włosów naturalne, czyli takie, w których nie wykorzystuje się syntetycznych dodatków chemicznych. O tym, jak szeroki jest dziś ich wybór, można przekonać się przeglądając np. ofertę sklepu Organic24. Ich producenci dostarczają nam zarówno szereg szamponów, jak i odżywek.
Przy tym wszystkim pamiętać należy o tym, że stan włosów jest odbiciem kondycji całego organizmu. Jeśli więc uznajemy, że jest niezadowalający, należy to potraktować jako sygnał do tego, by poszukać głębszych jego przyczyn.

/materiał partnera/

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE