Reklama

Decyzja środowiskowa w sprawie elektrowni unieważniona

Opublikowano:
Autor:

Decyzja środowiskowa w sprawie elektrowni unieważniona  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Urzędnicy jeszcze raz pochylą się nad tą decyzją, bo zakwestionowali ją ekolodzy i osoby prywatne. 

Pozytywną decyzję środowiskową w sprawie elektrowni burmistrz Łęcznej wydał 10 października. Po jej uzyskaniu inwestor mógłby już wystąpić o pozwolenie na budowę siłowni. Jednak Samorządowe Kolegium Odwoławcze unieważniło decyzję środowiskową, dlatego urząd musi rozpatrzyć ją na nowo.

Powodem było odwołanie napisane przez 40 osób prywatnych, m. in. mieszkańców gminy Spiczyn, przez którą ma przebiegać 23-kilometrowy rurociąg do poboru wody, a także ekologów z Towarzystwa na rzecz Ziemi i fundacji ClientEarth Poland. 

Przypomnijmy, że teren pod elektrownię w Starej Wsi wykupił francuski koncern energetyczny GDF Suez, który jest właścicielem siłowni w Połańcu. Zgodnie z planami budowa elektrowni w Starej Wsi ruszy w 2016 roku. Wpięcie do sieci energetycznej ma nastąpić w 2020 roku.

Przy jej budowie ma pracować około 1500 osób, później siłownia ma zatrudniać około 140 pracowników. Moc planowanej elektrowni to 500 megawatów, co odpowiada rocznemu zapotrzebowaniu na energię 2 milionów ludzi. Paliwo do elektrowni ma pochodzić z Bogdanki. Koszt inwestycji to 3,5 mld zł.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE