reklama

Dla nich koniec wojny był dopiero początkiem walk o wolność. W Łęcznej posłuchasz o Żołnierzach Wyklętych

Opublikowano:
Autor:

Dla nich koniec wojny był dopiero początkiem walk o wolność. W Łęcznej posłuchasz o Żołnierzach Wyklętych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościW ramach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Narodowa Łęczna już po raz czwarty organizuje konferencję popularnonaukową, której głównym tematem będzie polskie podziemie niepodległościowe w latach 1944 - 1963. Konferencja odbędzie się w niedzielę 8 marca o godz. 17.00 w Centrum Kultury w Łęcznej przy ul. Obrońców Pokoju 1. Wydarzenie wchodzi w skład łęczyńskich obchodów ku czci Żołnierzy Wyklętych.

Gośćmi spotkania będą:
· Leszek Żebrowski - publicysta, z wykształcenia ekonomista, a z zamiłowania historyk - i to jaki! Od lat niestrudzenie bada losy podziemia niepodległościowego po II Wojnie Światowej, w szczególności jego prace dotyczą Narodowych Sił Zbrojnych. To jeden z takich historyków, którego naprawdę słucha się z zaciekawieniem i o którym możemy powiedzieć, że w ogromnym stopniu przyczynił się do wzrostu zainteresowania wobec „Żołnierzy Wyklętych” w ostatnich latach. Jeden z najbardziej cenionych historyków w środowiskach narodowych, teraz zawita do Łęcznej. Członek Rady Historycznej przy Związku Żołnierzy NSZ oraz Komitetu Honorowego Fundacji „Łączka”. Autor takich książek jak, m.in. Paszkwil Wyborczej czy też  Mity przeciwko Polsce. Żydzi, Polacy. Komunizm 1939-2012.

· Tadeusz Płużański - dziennikarz, historyk, publicysta. Szef działu opinie w Super Expressie, publikował również m. in. w Najwyższym Czasie czy też w Uważam Rze. Współpracuje ze Światowym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej, zajmuje się powojenną historią Polski. Jego publikacje dotyczą choćby stalinowskich zbrodniarzy - są tą książki takie jak Bestie, Mordercy Polaków czy Lista Oprawców. Syn prof. Tadeusza Płużańskiego - naukowca, więźnia stalinowskiego, członka TAP; jest prezesem Fundacji „Łączka”, opiekującą się Kwaterą Ł na warszawskich Powązkach. Był naszym gościem przed rokiem i jego wystąpienie spotkało się z największym zainteresowaniem. W tym roku liczymy na przynajmniej tak samo interesującą prelekcję.

1 marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Tego dnia w całym kraju odbywają się uroczystości poświęcone pamięci bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienia dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu.

Wstęp wolny.

Zdjęcie

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE