Patronat nad obchodami tego dnia obejmuje w całej Europie Organizacja Narodów Zjednoczonych. - Wszystkie dzieci z wielkim zaangażowaniem włączają się w obchody tego dnia. W ramach solidarności wszyscy zakładają dwie różne skarpetki. Przez ten prosty gest pokazują, że różni nas tak niewiele - jeden dodatkowy niepasujący chromosom, tak jak nasza niepasująca skarpetka – mówi Anna Skrzypek-Woźniacka, dyrektor przedszkola „Aniołek”.
Zabawy i wesołe świętowanie z różnorodnymi, radosnymi skarpetkami poprzedzają zajęcia poświęcone akceptacji, a także samemu Zespołowi Downa, który nie sprawia, że jesteśmy różni, a jedynie uczy nas miłości wobec bliźnich. Organizacja całego dnia ma na celu promowanie praw osób z Zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym, tym razem ze szczególnym uwzględnieniem dostępu do opieki zdrowotnej i rehabilitacji.
W Przedszkolu Niepublicznym „Aniołek” dzieci z różnymi niepełnosprawnościami, a w tym z Zespołem Downa mogą bezpłatnie korzystać z zajęć wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, czuwa tu nad nimi wykwalifikowany zespół specjalistów (pedagodzy przedszkolni, oligofrenopedagodzy, logopeda, neurologopeda, psycholog, fizjoterapeuta, terapeuci ręki, dogoterapeuta i wielu innych specjalistów).
Przyłączyć się do świętowania 21 marca można w różny sposób:
-śledząc profile akcji na Facebooku, Twitterze i YouTube;
-aktywnie- tak jak to dzieje się w tym przedszkolu - organizując wydarzenie w swojej okolicy i rejestrując je na stronie WDSD;
- zakładając kolorowe – różne skarpetki;
- uczestnicząc – tak jak zrobili to nauczyciele i terapeuci z Przedszkola Niepublicznego „Aniołek”- w akcjach społecznych na rzecz osób z Zespołem Downa (Za każde zdjęcie oznaczone #LiniaProsta na Instagramie, Twitterze lub Facebooku telewizja Lifetime przekaże 5 złotych na rzecz Stowarzyszenia Bardziej Kochani na projekt „Mieszkanie chronione” pomagający usamodzielnić się osobom z Zespołem Downa. Akcja #LiniaProsta trwa do końca marca 2017!