Reklama

Dotacja cofnięta, z królem jeszcze nie porozmawiamy

Opublikowano:
Autor:

Dotacja cofnięta, z królem jeszcze nie porozmawiamy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zatrzymały się prace nad renowacją XIX-wiecznego Pałacu Sonnenbergów w Kijanach. Wiosną mieli tu otworzyć muzeum multimedialne przenoszące nas w czasy Jana III Sobieskiego. Fundacja Think Tank nie ma jednak pieniędzy na dokończenie renowacji pałacu w Kijanach. Wszystko przez to, że zbankurtował lider konsorcjum, w którym fundacja realizowała projekt. - Informacja o utracie dofinansowania spadła na nas jak grom z jasnego nieba - mówi prezes fundacji.

A miało być tak pięknie: w kwietniu ubiegłego roku fundacja kupiła za 3,33 mln zł od Starostwa Powiatowego w Łęcznej XIX-wieczny Pałac Sonnenbergów w Kijanach. Pomysł na jego przeznaczenie był ambitny.

Fundacja uzyskała bowiem 12,4 mln zł dofinansowania z Państwowej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości na gruntowny remont pałacu i stworzenie w nim Centrum Edukacji Historycznej na wzór popularnych obiektów, takich jak Muzeum Powstania Warszawskiego czy Centrum Nauki Kopernik.

Lider projektu zbankrutował

W muzeum, dzięki nowoczesnym technologiom, zwiedzający mieli przenieść się do czasów Jana III Sobieskiego, a nawet urządzić sobie pogawędkę z hologramem króla. Miała być to kolejna po Bałtowie czy Magicznych Ogrodach hitowa atrakcja turystyczna dla rodzin z dziećmi. Najmłodszych miały przyciągać m.in. małe makiety modelarskie z hologramami opowiadającymi na kształt "Gwiezdnych wojen" o zdarzeniach z epoki króla Jana III Sobieskiego.

(...)

Jaka jest przyszłość inwestycji? - więcej w papierowym wydaniu "Wspólnoty Łęczyńskiej" - od wtorku 29 stycznia w Twoim punkcie sprzedaży!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE