Reklama

Drugi konkurs na sekretarza powiatu

Opublikowano:
Autor:

Drugi konkurs na sekretarza powiatu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości O to stanowisko starał się były wójt Niedrzwicy Dużej, ale komisja konkursowa uznała, że kandydat nie spełnia oczekiwań pracodawcy.

Przypomnijmy, że nowy starosta łęczyński Krzysztof Niewiadomski zdecydował o zakończeniu współpracy z dotychczasowym sekretarzem powiatu Kazimierzem Radko, który był na tym stanowisku 16 lat.

- Niespełna miesiąc pracujemy z panem Kazimierzem Radko. Jest doświadczony i bardzo dobrze nam się współpracuje, ale takie były oczekiwania wyborców, żeby dać szansę innym. Zmiana nie jest podyktowana niezadowoleniem z pracy dotychczasowego sekretarza, ale uważam, że jest potrzebna dla naturalnego odświeżenia – tłumaczył w grudniu swoją decyzję starosta Krzysztof Niewiadomski w rozmowie ze "Wspólnotą".

14 grudnia starostwo ogłosiło więc konkurs na sekretarza, do którego zgłosił się jeden kandydat. Nie był to typowany przez obserwatorów Konrad Sawicki, doradca wojewody lubelskiego, radny wojewódzki i rzecznik PiS w okręgu lubelskim.

Dokumenty złożył jedynie Bartosz Dąbrowski, były zastępca popieranego przez PSL wójta Niedrzwicy Dużej. Spełnił wymagania formalne i przyjechał do Łęcznej na rozmowę kwalifikacyjną. Komisja konkursowa nie rekomendowała go jednak na stanowisko sekretarza.

Słabo wypadł na testach

"W wyniku przeprowadzonego postępowania kwalifikacyjnego, komisja oceniła, iż kandydat nie spełnia w sposób optymalny oczekiwań stawianych przez pracodawcę, a co się z tym wiąże, nie gwarantuje sprawnego realizowania obowiązków wynikających z wymogów wolnego stanowiska pracy" – poinformowało starostwo.

- Kandydat z testu wiedzy z ustaw samorządowych nie uzyskał 50 proc. poprawnych odpowiedzi, a jedynie 39 proc. Nie miał wystarczającej wiedzy z zakresu regulaminu organizacyjnego Starostwa Powiatowego w Łęcznej i kompetencji wykonywanych przez sekretarza - wyjaśnia wicestarosta Dawid Kostecki.

Starostwo ogłosiło drugi konkurs, w którym dokumenty można składać do piątku, 25 stycznia. W stosunku do pierwszego ogłoszenia o naborze zmieniły się nieco wymagania co do kandydatów na sekretarza. W wymaganiach dodatkowych wymienione są dwa, a nie trzy kierunki studiów podyplomowych.

Jednak Sawicki?

- Kryteria podstawowe, zakres zadań na stanowisku pracy, wymagana dokumentacja nie uległy zmianie. Jedynie w kryteriach dodatkowych nie uwzględniono studiów podyplomowych z zakresu menedżer administracji publicznej, co nie zmienia faktu, że nadal mile widziane jest posiadanie kompetencji w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi. Poprawka ma charakter kosmetyczny - mówi wicestarosta Kostecki. 

Obecnie w wymaganiach dodatkowych zapisano ukończone studia podyplomowe z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, administracji i zarządzania.

Czy tym razem dokumenty złoży Konrad Sawicki? - spytaliśmy o to samego zainteresowanego. - Proszę pozwolić, ale odmówię komentarza w tej sprawie - uciął Konrad Sawicki.  

Kamil Kulig

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE