Reklama

Dym wokół spopielarni zwłok

Opublikowano:
Autor:

Dym wokół spopielarni zwłok - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W ub. tygodniu trzech mieszkańców Jaszczowa złożyło do wojewody lubelskiego odwołanie od decyzji starosty o wydaniu pozwolenia na budowę spopielarni. Argumentują, że inwestycja jest niezgodna z planem przestrzennego zagospodarowania gm. Milejów. 

Zgoda starosty była efektem wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego. Inwestor zapowiada budowę. Społeczny Komitet "Stop" Spopielarni Zwłok w Jaszczowie, że nie pozostanie bezczynny.

- W gm. Milejów nie może powstać spopielarnia zwłok - deklaruje Karol Niewiadomski, przewodniczący Komitetu. - W najbliższym czasie podejmiemy działania, mające na celu sprawdzenie poprawności wydania decyzji zezwalającej na budowę spopielarni.  

Sąd nawet nie rozważał interesu społecznego 

Roman Cholewa, starosta łęczyński  wylicza: - Po wydaniu przeze mnie negatywnej decyzji dla inwestora w sprawie budowy spopielarni w listopadzie 2016 roku, inwestor odwołał się do wojewody. Wojewoda utrzymał decyzję w mocy. Inwestor odwołał się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który wyrokiem tę decyzję uchylił. Po wniesieniu przez wojewodę kasacji od tego wyroku do Naczelnego Sądu Administracyjnego, sąd tę kasację odrzucił.  

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty Łęczyńskiej (dostępnym w punktach sprzedaży).

Jolanta Chwałczyk

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE