Reklama

Dyrektor Bolivara i poradni psychologiczno-pedagogicznej uniewinnieni

Opublikowano:
Autor:

 Dyrektor Bolivara i poradni psychologiczno-pedagogicznej uniewinnieni - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Sądzie Rejonowym Lublin-Wschód z siedzibą w Świdniku w piątek, 5 października zapadł wyrok dotyczący nieterminowego wypłacenia wynagrodzeń pracowników pedagogicznych Zespołu Szkół nr 2 im. Simona Bolivara w Milejowie i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łęcznej za grudzień 2017 roku. Dyrektorzy tych placówek zostali uniewinnieni.

Przypomnijmy, że w kwietniu i maju br. Sąd Rejonowy Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku wydał wyroki nakazowe o karze 500 zł grzywny dla dyrektorów pięciu placówek oświatowych, których organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe w Łęcznej.

Ukarani zostali dyrektorzy placówek: Zespołu Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej, Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej, Zespołu Szkół Rolniczych w Kijanach, Zespołu Szkół nr 2 im. Simona Bolivara w Milejowie i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łęcznej.

Powodem niewypłacenia na czas wynagrodzeń była zła sytuacja finansowa powiatu i to, że subwencja oświatowa nie zapewnia pełnego finansowania placówek oświatowych. Co roku z własnej kieszeni zadłużony samorząd dopłaca do nich ponad trzy mln zł.

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty Łęczyńskiej (dostępnym w punktach sprzedaży).

Kamil Kulig

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE