Reklama

Działkowicze podrzucają tony śmieci

Opublikowano:
Autor:

 Działkowicze podrzucają tony śmieci - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości JEZIORO PIASECZNO: Nie mam już słów do tych z działek. Co wyjdę na spacer z psem, to zawsze 2, 3 "baby" opierniczę - mówi radny Henryk Czępiński. "Baby", ale też i mężczyźni, a nawet wysyłane przez rodziców dzieci podrzucają śmieci z działek pod kosze gminne ustawione na plaży.

Pracownicy Urzędu Gminy Ludwin codziennie rano jeżdżą dookoła jeziora Piaseczno i odbierają śmieci z koszy, które miały być jedynie na odpadki plażowiczów, takie jak butelki po wodzie czy opakowania po lodach.

Okazuje się jednak, że większość śmieci pochodzi z pobliskich działek. Działkowcy wrzucają je do plastikowych worków przyczepionych do metalowych koszy lub kładą obok. Największy problem jest na graniczącej bezpośrednio z działkami plaży południowej (tej z nowym placem zabaw), do której dojeżdża się od leśniczówki.

Radny z Kaniwoli, Henryk Czępiński nie kryje zdenerwowania. - Co wyjdę na spacer z psem, to zawsze 2, 3 "baby" opierniczę. Przychodzą i wyrzucają śmieci całymi workami na plażę. Ukarać jedną, drugą, trzecią, to może czwarta już nie przyjdzie – mówi radny w rozmowie ze "Wspólnotą".

Z workami wysyłają dzieci

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty Łęczyńskiej (dostępnym w punktach sprzedaży).

Kamil Kulig

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE