Reklama

Dzięki pracy zdrowieją

Opublikowano:
Autor:

Dzięki pracy zdrowieją - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości To największa tego typu jednostka w województwie. Powiatowy Zakład Aktywności w Łęcznej zatrudnia 65 osób niepełnosprawnych, które w zakładzie znajdują nie tylko stałe źródło dochodu, ale też dobrych znajomych, motywację do działania i wsparcie specjalistów.

Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Łęcznej powstał 12 lat temu ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Mieści się od początku w Szpitalu Powiatowym w Łęcznej.

To największy z siedmiu tego typu zakładów funkcjonujących w województwie lubelskim. Zatrudnia 87 pracowników, z czego aż 65 to osoby niepełnosprawne w stopniu umiarkowanym lub znacznym. W wielu przypadkach są to osoby z poważnymi ograniczeniami zdrowotnymi np. po wypadkach drogowych.

PZAZ jest jednostką organizacyjną powiatu łęczyńskiego, który dzięki działalności zakładu w lutym otrzymał dwie nagrody. Pierwsza to wyróżnienie "Samorząd równych szans" przyznane przez Fundację Instytut Rozwoju Regionalnego oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Uroczysta gala tego konkursu odbyła się 26 lutego w Muzeum Armii Krajowej w Krakowie. Powiat łęczyński znalazł się w gronie 18 wyróżnionych samorządów z całej Polski. Z terenu województwa lubelskiego wyróżnienie otrzymało jeszcze miasto Lublin.

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).

Kamil Kulig

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE