Reklama

Dziś spotkanie w sprawie podzielników

Opublikowano:
Autor:

Dziś spotkanie w sprawie podzielników  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Po zainstalowaniu elektronicznych podzielników w mieszkaniach łęczyńskich niektórym lokatorom koszty ciepła wzrosły niemal dwukrotnie. Władze spółdzielni większe rachunki tłumaczą dłuższym sezonem grzewczym i tym, że zamontowano nowe elektroniczne podzielniki, które są dużo dokładniejsze. Takie tłumaczenie nie przekonuje mieszkańców, którzy dzisiaj o godz. 18 spotykają się w sali konferencyjnej rady miejskiej w Łęcznej, przy Placu Kościuszki. Na tym zebraniu zostaną przedstawione możliwe wyjścia z obecnej sytuacji oraz zalety i wady każdego z rozwiązań. 

 

O kontrowersjach związanych z elektronicznymi podzielnikami w SM "Skarbek" pisaliśmy na łamach "Wspólnoty Łęczyńskiej": 

Jak zobaczyłam rozliczenie, wylądowałem na SOR-ze

Pani Maria rok temu miała zwrot,  teraz musi dopłacić za ogrzewanie prawie 800 zł. - Od 30 lat nie miałam takiej dopłaty. Skąd na to znajdę pieniądze przy 722 zł emerytury? - pyta lokatorka wieżowca administrowanego przez spółdzielnię mieszkaniową "Skarbek", gdzie niedawno wymienione zostały podzielniki. Władze spółdzielni większe rachunki tłumaczą dłuższym sezonem grzewczym i tym, że nowe elektroniczne podzielniki są dużo dokładniejsze. 

Ciepło z centralnego ogrzewania w kaloryferach w Łęcznej płynie od piątku. Zaczął się już nowy sezon grzewczy, ale ten poprzedni nadal podgrzewa emocje niektórych lokatorów spółdzielni mieszkaniowej "Skarbek", którzy zgłaszają kolejne reklamacje. 

Chodzi o rozliczenia z ostatniego sezonu na podstawie nowych podzielników. W 2011 roku wnioskowali o nie mieszkańcy na zebraniu grupy członkowskiej osiedla Samsonowicza. Władze Spółdzielni Mieszkaniowej "Skarbek" w Łęcznej przychyliły się do wniosku, ale na instalację nowych podzielników poczekały do maja 2016 roku, kiedy udało się docieplić ostatni blok.

(...)

Caly artykuł znajdziesz w numerze 40. "Wspólnoty Łęczyńskiej" - od wtorku 3 października w Twoim punkcie sprzedaży.   

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE