Reklama

"Dziwny zapach" z krematorium zgłosili do sanepidu

Opublikowano:
Autor:

 "Dziwny zapach" z krematorium zgłosili do sanepidu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości "Wiatr wieje w twoją stronę. Palą" - takimi wiadomościami SMS wymieniają się mieszkańcy Jaszczowa, gdzie od trzech tygodni działa druga w województwie spopielarnia zwłok.

Liczba mieszkańców Jaszczowa (gmina Milejów, powiat łęczyński) nie przekracza tysiąca. Jak na tak małą miejscowość dzieje się tu jednak sporo.

W tej wsi często bywa np. wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń. Najczęściej jednak nie służbowo, bo odwiedza w tej wsi rodzinę. W Jaszczowie mieszka też starosta łęczyński i jednocześnie szef powiatowych struktur partii rządzącej Krzysztof Niewiadomski. Prowadzi w tej miejscowości gospodarstwo agroturystyczne.  

Mówi się o Jaszczowie, że to zagłębie owocowo-warzywne. Jest tu też stacja kolejowa, szkoła, przystań kajakowa nad Wieprzem. Kiedyś był także szpital rejonowy, którego teren opustoszał od czasu otwarcia szpitala w Łęcznej.

Teraz mieszkańcy Jaszczowa cieszą się, że w końcu teren po dawnym szpitalu odżyje. Starostwo Powiatowe w Łęcznej buduje tutaj nowoczesne centrum opiekuńczo-mieszkalne dla osób niepełnosprawnych, które ma zostać otwarte już w lipcu.

Chcieli zablokować

Równolegle z tą inwestycją obok prowadzona była inna. Tuż za płotem powstającego centrum opiekuńczo-mieszkalnego w kwietniu zakończyła się budowa spopielarni zwłok, którego powstanie w środku wsi mieszkańcy od początku chcieli zablokować. To się jednak nie udało i spopielarnia działa od trzech tygodni.

(...)

POZOSTAŁO 75 PROC. TEKSTU

Więcej w papierowym wydaniu "Wspólnoty Łęczyńskiej" -  w sklepach na terenie powiatu łęczyńskiego, a także w elektronicznym wydaniu gazety:

Zdjęcie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE