Reklama

E-rewolucja w szpitalu

Opublikowano:
Autor:

 E-rewolucja w szpitalu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łęczyński szpital zakończył realizację projektu informatyzacji. Dla pacjentów oznacza to między innymi możliwość zarejestrowania się do lekarza przez internet. Wkrótce będzie można tą drogą odebrać także wyniki badań.

Projekt "Informatyzacja oraz wdrażanie e-usług w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Łęcznej" został zakończony w czerwcu. 

- Realizując projekt chcieliśmy osiągnąć dwa cele – mówi Krzysztof Bojarski, dyrektor SPZOZ w Łęcznej. - Zależało nam na modernizacji infrastruktury informatycznej w SPZOZ w Łęcznej tak, by spełniała obecne standardy. Po drugie chcieliśmy poprawić komunikację z pacjentami i ułatwić im dostęp do naszych usług medycznych przez internet. Z efektów tego projektu zaczynamy właśnie korzystać. 

Dzięki projektowi będą także dostępne inne e-usługi. Za kilka tygodni, po zakończeniu prac wdrożeniowych w laboratorium szpitalnym będzie można odbierać wyniki przez internet czy przejrzeć historię wizyt. 

- Natomiast już teraz działają wyświetlacze przy gabinetach lekarskich. Uruchomione zostały one pod koniec czerwca i na bieżąco informują o kolejności przyjmowanych pacjentów w poradniach specjalistycznych – mówi Marcin Staszczak, kierownik Działu Informatycznego SPZOZ w Łęcznej. 

Dzięki projektowi udało się także zrealizować inne cele, których pacjent nie zobaczy. Znacznie zwiększono bezpieczeństwo sieci informatycznej szpitala oraz przechowywanych danych. Zakupiono nowe serwery, urządzenia sieciowe, urządzenia do backupu, nowe urządzenia UPS do serwerowni, jednostki komputerowe i wiele innych.

Projekt sfinansowany został z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego 2014-2020 Działanie: 2.1: Cyfrowe Lubelskie z RPO w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Wartość - 3 236 145 zł, z czego dofinansowanie z EFRR to 2 749 677,74 zł.

JCh

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE