Reklama

Ekolodzy: Węgiel tylko na biegunkę!

Opublikowano:
Autor:

Ekolodzy: Węgiel tylko na biegunkę! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości "Polesie nie Powęgle!", "Węgiel tylko na biegunkę!", "Życie a nie wydobycie!" - skandowali. W piątek przeciw budowie nowych kopalń na terenie pojezierza łęczyńsko-włodawskiego protestowało w Lublinie - jak oszacowała policja – ponad 80 osób. 

Najpierw pod ratuszem, potem w barwnym i sympatycznie głośnym "Marszu dla Polesia", który przeszedł deptakiem na Plac Litewski.  

Śląsk na Polesiu 

Chodzi o plany rozwoju Bogdanki, czyli budowę kopalni w polu Ostrów, gm. Ludwin. O starania Bogdanki i Australijczyków z Prairie Mining Limited o eksploatację węgla ze złóż K6-K7 pod Cycowem, przy czym PML siedzibę kopalni zaprojektowało w Kuliku, gm. Siedliszcze, tuż za miedzą gm. Cyców. I o budowę kopalni "Karolina" w gm. Hańsk przez drugą australijską spółkę Balamara.

Krzysztof Gorczyca, prezes Towarzystwa dla Natury i Człowieka, organizatora protestu: - Przeprowadziliśmy na pojezierzu tysiące rozmów, także z górnikami i ich rodzinami. Mówimy o całym tym trendzie, a więc także o inwestycjach firm australijskich, nie tylko Bogdanki. Nie można tych planów traktować oddzielnie. Jeśli wszystko podsumujemy, mówić trzeba o całym zagłębiu, i to nie małym. 

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty Łęczyńskiej (dostępnym w punktach sprzedaży).

Jolanta Chwałczyk

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE