Reklama

Folwark po wakacjach (zdjęcia)

Opublikowano:
Autor:

Folwark po wakacjach (zdjęcia) - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prace weszły w decydująca fazę. Postępy widać w zabezpieczonych ruinach oraz w otoczeniu.

W stajni i budynku gospodarczym zabezpieczono ściany i wykonano już ścieżki z cegły klinkierowej. W budynku dawnej obory do wykonania została pergola oraz ścieżka dla zwiedzających.

Wieża została otoczona rusztowaniami niezbędnymi do robót przy uzupełnianiu tynków, modernizacji dachu, czy montażu galerii widokowej. Pierwsze jej elementy są już na placu budowy.

- Jeżeli chodzi o prace wewnątrz wieży to informujemy, że zakończył się już montaż schodów. W następnych dniach zostaną rozebrane i oddane do ocynkowania. Na wymianę czekają wyeksploatowane elementy więźby dachowej. Wieża otrzyma także nowe pokrycie dachu z blachy powlekanej w kolorze grafitowym - mówi Grzegorz Kuczyński z urzędu miejskiego w Łęcznej.

- Prace zieleniarskie są zaawansowane w 80 procentach. Do wykonania pozostał jeszcze trawnik przed zabudowaniami folwarku oraz nasadzenia wewnątrz zabezpieczonych ruin. W najbliższym czasie rozpocznie się także montaż iluminacji obiektów. Oświetlenie parkowe jest już gotowe - dodaje.

Projekt „Ochrona zasobów dziedzictwa kulturowego na terenie zespołu dworsko-parkowego Podzamcze”, jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, budżetu państwa i środków własnych Gminy Łęczna.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE