Reklama

Górnictwo już przechodzi transformację

Opublikowano:
Autor:

Górnictwo już przechodzi transformację - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Górnictwo to źródło zamożności naszego powiatu, tymczasem wieszczy się koniec epoki węgla. Świat niechętnie patrzy na energetykę opartą na węglu, węgiel odsyła do muzeum, górnictwo traktuje jak skamielinę, żądając od branży transformacji. 

- Górnictwo przechodzi transformację i będzie ona postępowała w ciągu najbliższych trzydziestu lat. Jest to proces naturalny, produkcji węgla w Europie będzie coraz mniej. Świat natomiast wcale nie zamierza odchodzić od produkcji węgla – mówi "Wspólnocie" Artur Wasil, prezes LW Bogdanka (na zdjęciu po lewej stronie). 

Czy planując budowę nowej kopalni ma Pan wątpliwości, wynikające z presji na dekarbonizację energetyki i transformację górnictwa?

Odpowiadając na to pytanie trzeba popatrzeć na Europę i na świat. Biorąc pod uwagę prognozy dotyczące świata stwierdzić można, że  w przewidywalnej perspektywie, powiedzmy najbliższych 30 lat, nie zamierza on odchodzić od węgla. Główni producenci, tacy jak Chiny, Indie, Rosja czy Stany Zjednoczone, będą nadal ten węgiel produkować, w przeciwieństwie do Europy, gdzie presja na odejście od węgla jest duża. Pojawiła się nawet sugestia – zero węgla do 2050 roku.  

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty Łęczyńskiej (dostępnym w punktach sprzedaży).

Rozmawiała Jolanta Chwałczyk 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE