Reklama

Górnicy do koszar?

Opublikowano:
Autor:

Górnicy do koszar? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości - Nie ma dzisiaj mowy o żadnych terminach czy datach wprowadzenia tzw. "skoszarowania" górników - zapewniają w Bogdance, ucinając spekulacje na temat miejsc ewentualnego zakwaterowania.

- Koncentrujemy się przede wszystkim na tym, aby minimalizować ryzyko dojścia do zakażenia - kwituje Sławomir Krenczyk, dyrektor ds. relacji z otoczeniem LW Bogdanka.

Dodaje, że kopalnia pracuje zgodnie z harmonogramami, zachowaniem wdrożonych procedur bezpieczeństwa i jest przygotowana na różne scenariusze rozwoju sytuacji.

Wygadał się m.in. Gawęda   

O rozważaniu możliwości czasowego skoszarowania grupy pracowników kluczowych dla zachowania ciągłości pracy kopalń poinformował z końcem marca odwołany już Adam Gawęda, wiceminister aktywów państwowych i pełnomocnik rządu ds. restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego.

Przewidziano je, w razie gdyby poziom zagrożenia pandemią był na tyle wysoki, że mógłby doprowadzić do sparaliżowania pracy danej kopalni. Skoszarowanie dotyczyć miałoby newralgicznej części załogi, w przypadku np. wieloruchowej kopalni w Rybniku, ok. 200 osób - podawał przykład minister. Mówił, że jeśli dojdzie do skoszarowania, skorzysta się z miejsc, które bezpośrednio przylegają do kopalń. Zaznaczył, że nikt nie chce sytuacji, w której pracownicy będą zbyt długo oddaleni od swoich rodzin.

POZOSTAŁO 80 PROC. TREŚCI

(...)

Więcej w papierowym wydaniu "Wspólnoty Łęczyńskiej" -  w sklepach na terenie powiatu łęczyńskiego, a także w elektronicznym wydaniu gazety:

Zdjęcie

Jolanta Chwałczyk

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE