Reklama

Górnicy świętują Barbórkę (wideo, zdjęcia)

Opublikowano:
Autor:

Górnicy świętują Barbórkę (wideo, zdjęcia) - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zwolnienia, strajk, a w końcu zmiana właściciela i związane z nią nadzieje - tak wyglądał ostatni rok Bogdanki. Sytuacja łęczyńskiej kopalni uznawana jest już za stabilną, a górnicy świętują w tym roku już po raz 41. Za nimi oficjalne uroczystości na cechowni, wieczorem będą bawili się w Lublinie przy muzyce zespołu Raz Dwa Trzy.   

- Były obawy o prace górników, bo najlepsza kopalnia w Polsce została pozostawiona sama sobie w walce z nieuczciwą konkurencją - mówił prezes Bogdanki, Zbigniew Stopa w czasie dzisiejszych uroczystości, w czasie których zostali odznaczeni zasłużeni pracownicy. 

Przypomnijmy, że przez kryzys na rynku węgla i przez to, że śląskie kopalnie sprzedawały węgiel po zaniżonych cenach Bogdanka musiała obniżyć w tym roku wydobycie i zwolniła około 400 osób.

Jednak w końcówce roku łęczyńską kopalnię przejęła grupa energetyczna Enea, która nabyła 66 proc. akcji Bogdanki i to ustabilizowało sytuację Bogdanki. Enea jest bowiem właścicielem elektrowni w Kozienicach, gdzie powstaje nowy blok energetyczny, a węgiel będzie do niego dostarczany z Bogdanki. Część górników boi się jednak, że więcej prac będzie zlecanych spółkom, gdzie zarobki są dużo mniejsze niż w LW Bogdanka. 

Zobacz wideo z Barbórki:

Zdjęcie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE