Górnik Łęczna najlepszy na zawodach MMA

Górnik Łęczna najlepszy na zawodach MMA - Zdjęcie główne

WiadomościW sobotę 28 marca odbyły się Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w amatorskim MMA. Klasyfikacje generalną wygrał GKS Górnik Łęczna. Nasi fighterzy zdobyli pięć złotych medali, trzy srebrne i jeden brązowy.

Zawody odbyły się w Luboniu koło Poznania. Startowało w nich 420 zawodników z całej Polski, ale również z zagranicy, w formule MMA walczyło 280 fighterów.

- Był to jeden z najtrudniejszych startów dla naszej ekipy w tym roku przed grudniowymi mistrzostwami Polski. Mimo tak licznej grupy zawodników nasz team zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów MMA. Stoczyliśmy 32 walki z czego 23 wygraliśmy – mówi Konrad Płaza, trener sekcji MMA Górnika Łęczna.

I dodaje: - Niewątpliwie naszym atrybutem były sparingi w klatce, które przyniosły pożądany efekt podczas zawodów – oswojenie się z zamkniętą przestrzenią, kontrola walki przy siatce, wykorzystywanie budowy oktagonu do dominacji w walce.