Reklama

Huzia na Zawieprzycką Chorągiew

Opublikowano:
Autor:

Huzia na Zawieprzycką Chorągiew - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Oberwało się prezes Stowarzyszenia Chorągiew Zamku w Zawieprzycach. Wójt Dorota Szczęsna wytykała między innymi unikanie współpracy oraz to, że nie reprezentuje właściwie Spiczyna.  

Wójt natarła na mundurową formację 18 września na ostatnich obradach Rady Gminy Spiczyn z udziałem Anny Skrzypek-Woźniackiej, prezesa lokalnego stowarzyszenia rekonstrukcji historycznych. Początkowo nic nie zapowiadało wojenki.

Prezes Skrzypek-Woźniacka pochwaliła się osiągnięciami.

- Podobnie jak OSP w Spiczynie, otrzymaliśmy na dożynkach powiatowych w Łęcznej 15 września wyróżnienie nagrodą Złotego Gryfa, a na koniec ubiegłego roku otrzymaliśmy Złoty Medal Województwa Lubelskiego za działalność kulturalną. W tym roku na zaproszenie Senatu RP rozpoczynamy jesienne działania, które będą związane z wyjazdami na tereny polonijne na wschód, gdzie będziemy prowadzić edukację kulturową i historyczną dla nauczycieli polonijnych i dzieci polonijnych, które tam mieszkają i takiego wsparcia w zakresie krzewienia wiedzy o ojczyźnie potrzebują - mówiła. - Już za miesiąc jesteśmy zaproszeni do naszego partnera, jakim jest Pałac w Wilanowie, gdzie odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy Państwowej Akademii Nauk, które mamy uświetnić, jak ładnie sformułowano w zaproszeniu, swoją obecnością. Będziemy przygotowywać krótką prelekcję związaną z bytnością Jana Sobieskiego na terenie gminy Spiczyn, a konkretnie w samych Zawieprzycach.

Prezes prosiła radnych o zgodę na organizację imprezy historycznej połączonej z 10-leciem istnienia stowarzyszenia w przyszłym roku i o możliwość dalszego korzystania z budynku Lamusa, w którym mieści się historyczne muzeum. W zamian deklarowała opiekę nad obiektem.

Niepodziewany atak

Wójt Szczęsna "życzyła sobie" dobrej współpracy ze wszystkimi członkami Chorągwi, która jej zdaniem nie promuje macierzystej gminy.

- Przykro mi jest bardzo, że nigdy nie jest wyszczególniona nazwa gminy Spiczyn, tylko Chorągiew Zamku w Zawieprzycach. Więc bardzo bym prosiła, jeżeli przedstawiacie się to: Gmina Spiczyn - zaatakowała włodarz Spiczyna.

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty Łęczyńskiej (dostępnym w punktach sprzedaży).

MS

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE