Reklama

Ilu łęcznian jeździ bez prawka lub z promilami? O akcji ,,Trzeźwe Rogatki”

Opublikowano:
Autor:

Ilu łęcznian jeździ bez prawka lub z promilami? O akcji ,,Trzeźwe Rogatki” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 750 skontrolowanych kierujących, ujawniono pięciu amatorów jazdy na podwójnym gazie, trzy zatrzymane prawa jazdy, kilka mandatów karnych za niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego - to efekty działań pod kryptonimem ,,Trzeźwe Rogatki”. Łęczyńscy policjanci podczas tych działań wspierani byli przez policjantów z Lubartowa. Głównym celem wzmożonych kontroli prowadzonych przez funkcjonariuszy jest poprawa stanu bezpieczeństwa na drogach powiatu łęczyńskiego poprzez wyeliminowanie z dalszej jazdy nietrzeźwych kierujących.

Wczoraj na terenie powiatu łęczyńskiego zostały przeprowadzone wzmożone działania pod kryptonimem ,,Trzeźwe Rogatki”. Priorytetem stróżów prawa była poprawa stanu bezpieczeństwa na drogach poprzez eliminowanie z ruchu nietrzeźwych jego uczestników. Każdy kierujący zatrzymany do kontroli sprawdzany był na zawartość alkoholu. Dzięki nowoczesnym urządzeniom badanie takie trwa zaledwie kilka sekund.

Podczas prowadzonych działań policjanci skontrolowali ponad 750 kierujących, zatrzymali pięciu pijanych kierujących, dwóch podróżowało samochodami, dwóch rowerami pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia rowerów oraz jednego amatora jazdy na podwójnym gazie, który kierował motorowerem. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali trzy prawa jazdy, nałożyli kilka mandatów karnych za popełniane wykroczenia takie jak m.in. nieprawidłowe wyprzedzanie, przekraczanie dozwolonej prędkości.

Policjanci w trakcie działań rozmawiali z kierującymi i wręczali im ulotki informacyjne dot. zagrożeń jakie niesie za sobą prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości oraz konsekwencji prawnych.Ulotki zostały przekazane przez Gminę Łęczna w ramach kampanii Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych pod nazwą ,,Powstrzymaj pijanego kierowcę".

Pamiętajmy, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości to przestępstwo. Jeśli nie jesteśmy pewni, że możemy kierować po zakrapianej alkoholem imprezie zrezygnujmy z jazdy. Zapewnijmy sobie inny środek komunikacji. Zróbmy wszystko aby nie pozwolić nietrzeźwemu usiąść za kierownicę – reagujmy!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE