Reklama

Jak górnicy świętowali Barbórkę? [WIDEO, DUŻO ZDJĘĆ]

Opublikowano:
Autor:

Jak górnicy świętowali Barbórkę? [WIDEO, DUŻO ZDJĘĆ] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dlaczego górnicy pokochali swoją pracę? Czym jest dla nich Barbórka? Kto otrzymał kordzik, medal lub odznakę? Co o Bogdance mówił wicepremier Janusz Piechociński? - zapraszamy do obejrzenia wideo z dzisiejszej Barbórki. 

Zdjęcie

Wicepremier Piechociński zadeklarował między innymi, że w sporze między Australiczykami a łęczyńską kopalnią o tzw. pole K-6-7 jest po stronie Bogdanki. – Cieszy mnie ta konsekwencja, z jaką kierownictwo i załoga kopalni myśli o perspektywie. Nie muszę ukrywać, że jestem po waszej stronie w sprawie tych kolejnych koncesji. Dla mnie to niewyobrażalne, abyśmy wciągali graczy zewnętrznych, skoro w oparciu o polskie doświadczenia, polski kapitał możemy to zrobić - powiedział na Barbórce. 

Władze australijsko-polskiej spółki PD Company odniosły się do słów Piechocińskiego w oficjalnym komunikacie, w którym czytamy, że to spółce PD Co przysługuje wyłączne prawo do prowadzenia rozpoznania, a następnie pierwszeństwo w ubieganiu się o koncesję wydobywczą na obszarze objętym czterema przyznanymi Spółce koncesjami: Kopina, Cyców, Kulik i Syczyn. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE