Reklama

Jak nigdy dotąd - chętnych do pracy przy wyborach brak

Opublikowano:
Autor:

 Jak nigdy dotąd - chętnych do pracy przy wyborach brak - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jeszcze tak nie było, żeby brakowało chętnych do dorobienia sobie w komisjach wyborczych - zauważają samorządowcy.

A tak właśnie jest nawet po drugim, uzupełniającym, naborze kandydatów do pracy w obwodowych komisjach wyborczych w majowych wyborach prezydenckich. 

Według kalendarza 

Zamieszanie z wyborami prezydenta RP w pełni. Kopertowe - przeprowadzone wyłączenie na drodze głosowania korespondencyjnego - wciąż nie są obowiązującym prawem. 

Samorządy nadal mają obowiązek stosowania obowiązującego prawa wyborczego i wykonywania zadań związanych z przygotowaniem i przeprowadzeniem wyborów według kalendarza wyborczego z wyznaczonym terminem głosowania na 10 maja.

Jak podała "Gazeta Wyborcza", rzecznik Krajowego Biura Wyborczego, Tomasz Grzelewski, poinformował 16 kwietnia w rozmowie z PAP, że do pracy w obwodowych komisjach wyborczych w wyborach prezydenckich zgłosiło się 110 tys. chętnych, tymczasem potrzeba blisko 250 tysięcy osób.

(...)

POZOSTAŁO 80 PROC. TEKSTU

Więcej w papierowym wydaniu "Wspólnoty Łęczyńskiej" -  w sklepach na terenie powiatu łęczyńskiego, a także w elektronicznym wydaniu gazety:

Zdjęcie

Jolanta Chwałczyk

fot. ShutterStock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE