Reklama

Jest kasa na odnowienie spichlerza w Łęcznej

Opublikowano:
Autor:

Jest kasa na odnowienie spichlerza w Łęcznej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 2,5 mln złotych dotacji otrzymał projekt „Przebudowa budynku spichlerza w Podzamczu na potrzeby Środowiskowego Domu Samopomocy”.

- Nieużytkowany obecnie budynek starego spichlerza posłuży do sprawowania dziennej opieki nad 60 podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy – mówi Grzegorz Kuczyński z łęczyńskiego ratusza.  Obecnie podopieczni ŚDS gnieżdżą się w niewielkim budynku przy ulicy Akacjowej. 

- Zakres przewidzianych prac jest bardzo szeroki i ma przystosować budynek do pełnienia nowych funkcji. Istniejąca obok spichlerza dobudówka zostanie rozebrana i wybudowana na nowo. W odnowionym obiekcie znajdą się sale zajęciowe, pracownie, zaplecze socjalne i szatniowe, kuchnia i jadalnia – dodaje.

Dla bezpieczeństwa uczestników zajęć w projekcie umieszczono pokój psychologa i pielęgniarki. W nowym budynku ŚDS znajdą się także cztery mieszkania treningowe i dwa pokoje interwencyjne.

Podopieczni będą mieli do dyspozycji taras do odpoczynku. Cały budynek zostanie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – będzie wyposażony m. in. w windę. W ramach projektu zostanie zakupione niezbędne wyposażenie potrzebne do rehabilitacji i prowadzenia zajęć dla podopiecznych. Wokół budynku powstaną chodniki i miejsca parkingowe.

Łączna wartość projektu wynosi 4.687.719,73 zł, w tym dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości 2.538.032,39 zł. Podpisanie umowy o dofinansowanie zaplanowano jeszcze w tym roku. Projekt zostanie zrealizowany, jeśli radni zgodzą się na udział własny gminy.

Jest to już trzeci projekt rewitalizacyjny gminy Łęczna, który otrzymał dofinansowanie. Czwarty jest w trakcie oceny formalnej, a projekt na kolejny etap rewitalizacji Starego Miasta jest w przygotowaniu. Rozstrzygnięcia konkursów planowane są w 2018 roku.

Zdjęcie

Zdjęcie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE